Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan Vücudundaki Yıpranmayan Kas Hangisidir - Yıpranmayan Kas -Göz Kasları - Vücudumuzdaki Hangi Kaslar Yıpranmaz Yıpranmayan Kaslar Göz kasları vücudun en çok çalışan kaslarındandır. Bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan Vücudundaki Yıpranmayan Kas Hangisidir - Yıpranmayan Kas -Göz Kasları - Vücudumuzdaki Hangi Kaslar Yıpranmaz

  Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan Vücudundaki Yıpranmayan Kas Hangisidir - Yıpranmayan Kas -Göz Kasları - Vücudumuzdaki Hangi Kaslar Yıpranmaz

  Yıpranmayan Kaslar

  Göz kasları vücudun en çok çalışan kaslarındandır. Bu kaslar sayesinde göz, günde yaklaşık 100.000 kere hareket eder. İnsanın yaşam süresi düşünüldüğünde bu sayı milyarları bulur. Fakat kaslar bu kadar ağır ve sürekli bir iş yapmalarına rağmen hiç kimse görmekten dolayı yorgunluk duymaz. Değil bu kasların yorgunluğunu hissetmek insanların çoğunun bu kaslardan haberleri bile yoktur. Yaşlı kimselerde bile bu kaslar genç bir insandaki gibi işlevlerini görürler.

  (Şekil 1.6 ve1.7) Göz kaslarının önden ve arkadan görünüşü


  Göz
  çevresinde altı kas bulunur. Bu kaslar gözlerin sağa-sola, aşağı-yukarı ve diğer açılara dönmesini sağlarlar (şekil 1.6 ve 1.7). Her gözdeki 6 kas, 3 kas çiftinden oluşur. Her çift, kendi içinde zıt yönlere hareketi sağlar. Bir cismin kusursuz ve net olarak algılanabilmesi için görüntünün retinanın merkezine odaklanması gerekir. Bunun için de bu adaleler, birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışmalıdırlar. Bu yüzden iki göz aynı anda aynı noktaya doğru bakar. Gözlerin ortak çalışmasında bir problem olması halinde görüntü çift olur. (Bunun ne kadar sıkıntı verici olabileceğini anlamak için, gözünüzün kenarına parmağınızla bastırarak bir nesneye bakmaya çalışın.) Bu kasların birbirleriyle uyum içinde çalışmaları sağlanamazsa, çift görmenin yanısıra, yüzün ifadesinde de birçok bozukluklar meydana gelebilir. Örneğin, gözde şaşılık veya kayma olduğu zaman yüz ifadesinin değişmesi gibi.Eğer bu kaslar hiç olmasalardı göz hareketsiz donuk bir cam gibi kalacak ve yüzde anlamsız bir ifade olacaktı. Bir şeye bakmak için kafanın tamamen o yöne dönmesi gerekecek, günlük yaşamda sahip olduğumuz hareket kabiliyeti büyük oranda azalacaktı.
  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsan Vücudundaki Su Oranı
 3. Yıpranan Bedenime İnat Yıpranmayan Ayakkabılarım
 4. İnsan Vücudundaki Sistemler
 5. İnsan Vücudundaki Yağ Oranı
 6. İnsan Vücudundaki Su Oranı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş