Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Şişmanlık nedir? Nasıl önlenir? Beden yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının normal değerlerin üzerine çıkması sonucu boya göre ağırlığın arzu edilen seviyenin üstüne olmasıdır. Bir hastalık
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Şişmanlık nedir? Nasıl önlenir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Şişmanlık nedir? Nasıl önlenir?

  Beden yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının normal değerlerin üzerine çıkması sonucu boya göre ağırlığın arzu edilen seviyenin üstüne olmasıdır. Bir hastalık olarak kabul edilen şişmanlık, bir çok hastalığın gidişini olumsuz etkilemekte ve bazı hastalıklara zemin hazırlmaktadır. Bunlardan bazıları kalp hastalıkları, diyabet, kanser, gut, böbrek, ve pankreas hastalıkları, safra taşları, karaciğer yağlanması gibi sıralabiliriz. Ülkemizde yetişkin erkek nüfusun % 26.4’ü hafif, % 7.6’sı ileri derecede, yetişkin bayanlarda ise, % 38.5’i hafif % 25.6’sı ağır şişmandır. Şişmanlık kent nüfusunda köylerden daha yüksektir.

  Şişmanlığın önlenmesi için en önemli nokta küçük yaştan itibaren doğru beslenme alışkanlıklarının oturtulmasıdır.Günümüzde şişmanlığın önlenmesinde bir çok yöntem uygulanmasına karşın diyetisyen ve doktor kontrolünde uygulanan diyet programları haricindeki diğer yönteler, ilaç veya özellikle dergi ve gazetelerde yer alan diyetler her insana sağlık açısından uygun olmayabilir. Bilinçsiz ve sağlıksız şekilde uygulanan programların kişilerde değişik sağlık problemlerine hatta ölümlere dahi yol açtığı gözlemlenmiştir.Bu yüzden kilo vermek isteyen kişiler bu işi muhakkak bir sağlık ekibi gözetmenliğinde yapmalıdırlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İsraf Nedir Nasıl Önlenir
 3. Erozyon Nedir Nasıl Önlenir
 4. Küresel Isınma Nedir Ve Nasıl Önlenir
 5. Diş çürümesi nedir nasıl önlenir
 6. Obezite (Şişmanlık) Nedir? Nasıl Korunulur?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş