Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Plazma Televizyonların Avantajları Nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Plazma Televizyonların Dezavantajları Nelerdir Plazma Tv ve LCD Tv Arasındaki Farklar Nelerdir ? 2018 Plazma

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Plazma Televizyonların Avantajları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Plazma Televizyonların Avantajları Nelerdir?

  1- İzleme açısı ile ilgili bir problemi yoktur. Yan açılardan bile mükemmel bir seyir keyfi sunarlar.
  2- Lcd ve Led televizyonların aksine gerçek kontrast oranı sunarlar. Çok daha detaylı görüntü mümkündür. Kontrast denilince akla sadece siyah ve beyaz gelir ancak gerçekte bu durum böyle değildir. Bütün renklerin daha sağlıklı oluşturulabilmesi için kontrast önemlidir.
  3- Lcd ve led televizyonların aksine gerçeğiyle birebir renkler sunarlar.
  4- Hareketli görüntülerde, resim yenileme ve tepki süresi olarak ele alındığında led ve lcd lere göre ortalama 1000 kat daha hızlıdırlar.
  5- 1 metreden daha yakın izleseniz bile full hd olarak mükemmel bir görüntü verir.
  6- Aşağı yukarı 120.000 saatlik ömür, günde 10 saatlik bir izleme süresi ile 33 yıl civarı kullanım mümkündür.
  7- Yeni nesil plazmalar en az led televizyonlar kadar hafif ve incedir diyebiliriz. Rekor 8.8mm kalınlıkla şu an için Panasonic firmasındadır.
  8- Yeni nesil plazmalar, led ve lcd modellere göre daha az enerji tüketme eğilimdedirler. Ancak plazma televizyonların güç tüketmeleri değişkendir diyebiliriz. Yani parlaklığı ortamdaki ışığa göre otomatik olarak yapmakla birlikte izlenilen görüntüdeki beyaz miktarının artmasıyla elektrik daha çok, siyahın artmasıyla daha az kullanılmaktadır.
  9-Tepki süresi 0,001 civarındadır ki bu oran led ve lcdlerden 1000 - 2000 kat daha hızlıdır. Hareket nedeniyle asla bulanıklaşma olmaz. Oyun meraklıları için en doğru seçim plazmadır denebilir.
  10- Diğer türlere göre daha az radyasyon yayarlar.
  11- Lcd ve led modellerde olduğu gibi ölü piksel oluşma riski hiç bir şekilde sözkonusu değildir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş