Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

fiziğin diğer bilimlerle olan ilişkileri fiziğin diğer bilimlerle olan ilişkisi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Müziğin Diğer Sanatlarla Olan İlişkisi Nedir Fiziğin Diğer
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 17      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Fiziğin Diğer Bilimlerle Olan İlişkisi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Fiziğin diğer bilimlerle ilişkisi olduğu, fizikte kullanılan yasa ve teorilerin diğer bilim dallarındaki bazı olayları açıklamakta da kullanıldığı gerçeği üzerine bir araştırma yapınız.

  Cevap: Aslında bütün bilim dalları birbiriyle ilişkilidir. Bir bilim dalında yaşanan gelişme bütün bilim dallarını etkilemektedir. Örnek vererek açıklayabiliriz. Optik araçlar geliştirilmeden önce hücre, bakteri ve virüsler tam olarak ifade edilemiyordu. Fiziksel olarak Optik araçlar yapıldıktan sonra biyolojik olarak birçok buluş yapılabilmiştir. Hücrenin yapısını, bakteri çeşitlerini bu sayede daha iyi anlayabildik. Çeşitli hastalıklara karşı çözümler bu sayede geliştirilebildi.
  Ses dalgalarında yaşana gelişmeler sonucu anne karnındaki bebek 3 boyutlu olarak izlenebilmektedir. Eletromanyetik dalgalar ilk olarak radyoda kullanılırken daha sonra televizyonda, uzaktan kumanda da şimdilerde ise cep telefonlarında kullanılmaktadır.
  Matematiksel olarak çözülemeyen bazı problemlerin sonucu deneysel olarak ta bulunabilmektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş