Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

4 sınıf ses nasıl yayılır vikipedi özet yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Işık Nedir Nasıl Yayılır Kısaca Konveksiyonla Isı Nasıl Yayılır Bir Kaynaktan Çıkan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 262      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ses Nasıl Yayılır Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ses Nasıl Yayılır Kısaca

  Ses maddesel ortamlarda yayılabilmektedir. Sesin yayılması için maddesel ortamla birlikte taneciklere ihtiyaç vardır. Bu sebeple ses katı, sıvı ve gaz halindeki maddelerde yayılmaktadır. Boşlukta maddesel ortam olmadığı zaman ses boşlukta olur ve sesler boşlukta yayılmaz.
  Bir ses dalgalar şeklinde yayılmaktadır. Sesin dalgası bir su dalgasını andırır. Su dalgası gibi dairesel bir hareketle yayılırlar. Ses dalgası su dalgası gibi bir noktadan başlar başla bir noktaya doğru hareket eder.

  Sesin dalgası su dalgaları gibi kaynağa yakın bölgelerde belirginleşir ve kaynaktan uzaklaştığı zaman ses dalgasını şiddeti azalmaktadır. Sebebiyse, kaynağa yakın yerde ses dalgalarının enerjisinin fazla olması ve sesin kaynağından uzaklaşıldığı zaman ses dalgalarının enerjisinin azalmasıdır.

  Örnek için Videoyu izleyiniz

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. burçin eren

  ses sanki bir top gibi. yakındakine topunu atarsın yani yakındaki bir kişiye bir şirşey söylersin net duyulur,topta kolay atılır.birde şöyle düşünün uzaktaki bir kişiye bir top atmaya çalışırsın ya zorlana gider ya da hiç gitmez. en sonunda da yorulursun. bağırmaktan boğazın acırken ,top atmaya çalışmaktan ise kolların ağrır.


 5. Misafir Üye

  arkadaşlar eğer bu konuyu anlamadıysanız bir kaba su koyun sonra çalar saatinizi kurun ama önce bi çalar saatin havada nasıl ses çıkardığını dinleyin sonra çalar saatinizi tekrar kurarak bir buzdolabı poşetine koyun ama yırtık olmamalı ağızını bağlayarak su koyduğunuz kaba iyice batırın bu konuyu daha iyi anlarsınız


 6. okullu

  çok iyi anlatılmış tşk


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş