Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Erkekler Kime Kadın ım Der? Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgi lim hangisine kadın ım diye hitap eder acaba?

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erkekler Kime Kadınım Der?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Erkekler Kime Kadınım Der?  Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgilim hangisine kadınım diye hitap eder acaba? İkisinin arasında ne fark var diyeceksiniz. Çok fark var. Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “KADINIM” diye hitap eder. Sevgilim dediği günlerini gün ettiği hoş vakit geçirdiği bazen boşluğunu dolduran bazen hüzününü dağıtan bazen onu eğlendiren bazen onu dertlerinden uzaklaştıran ya da boş zamanlarını doldurandır. Hatta onunla evlenebilir bile. Çocukları bile olur. O artık çocuklarının annesidir. Bir insan olarak onu sever. Ona zarar gelmesini istemez. Bir zaman sevgilim dediği şimdi resmi olarak karısıdır.
  Bir erkek "kadınım" diye hitap ettiği zaman ona yüklediği anlam bambaşkadır. Onun içinde şevkat sevgi aşk sahiplenme kıskançlık onunla gurur duyma koruma hissi ve kimseyle paylaşamama vardır. Artık dünyaya neden geldiğini biliyordur. Hayatının anlamı vardır artık. Aradığı sadece o’dur. Onu bulmak ve onunla yaşamak için doğmuştur. Onun olmadığı bir yaşam düşünemez. Çok emindir tanrı onu sadece kendi için yaratmıştır. Dünyada bir tek o ve kendisi vardır. Onun için canını verebilir. Bu aşktan da öte bir şeydir. Bu bir tutkudur. Bu mantığın bittiği yerde başlayan bir duygudur. Bu kadınım dediği kişinin resmi nikahlı karısı olması şart değildir. Ama zaman zaman karım diye bile hitap eder.
  Bu duyguların en güzel örneğini ünlü şair Bedri Rahmi Eyüboğlu yaşamıştır. Bedri Rahmi Eyüboğlu Eren Hanım’la evlidir. Ancak Mari Gerekmezyan’a aşık olmuştur. MariBedri Rahmi Eyüboğlu’nun asistanlik yaptığı Güzel
  Sanatlar Akademisi’nin heykel bölümüne misafir ögrenci olarak gelmistir.
  1949′da bir gün İstanbul Büyük Kulüp’teki bir toplantıda davetliler Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan bir şiir okumasını isterler. Eyüboğlu ayağa kalkar ve Karadut’u okumaya baslar:
  "Karadutum çatal karam çingenem
  Nar tanem nur tanem bir tanem
  Ağaç isem dalımsın salkım saçak
  Petek isem balımsın ağulum
  Günahımsın vebalimsin.
  Dili mercan dizi mercan dişi mercan
  Yoluna bir can koyduğum
  Gökte ararken yerde bulduğum
  Karadutum çatal karam çingenem
  Daha nem olacaktın bir tanem
  Gülen ayvam ağlayan narımsın
  Kadınım kısrağımkarımsın."
  Bedri Rahmi şiiri okurken aniden gözlerinden yaşlar süzülür. Salondaki herkes niye ağladığını anlamıştır. Çünkü aşklarını bütün İstanbul bilmektedir. O anda yanında oturan Eren Eyüboğlu da anlamıştır. Çünkü şiirde "kadınım kısrağım karımsın" dediği kadın kendisi değildir.
  Görüldüğü gibi erkekler sadece nikahlı karılarına kadınım ve karım kelimelerini kullanmıyorlar. Bu bambaşka bir duygu. Bunun adı aşk. Doğa üstü bir duygu. İnsanın vücut kimyasını değiştiren ruhunda volkanların patlamasına neden olan bir duygu. Onu bulduktan sonra kaybetmek ise çok acı verir. Bunu en iyi Ercan Saatçi’nin yazdığı ‘Yastayım’ adlı şarkı sözü anlatıyor:
  Yoksun yine varlığım sürünüyor
  Sensizliğim bilinmiyor
  Sen gittin gideli ellerim hep titriyor
  Kalbim bu acıyı saklıyor
  Yıllar sonra bile hiç kimseye söylemedim
  Bu sevdayı kalbime gömdüm ve sen öldün
  Şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor
  Yastayım hiç kimse bilmiyor
  ……………………..
  Yaşlandım artık bıraktığın gibi değilim
  Üstelik bir kızım var evliyim
  Ne mutlu bütün bu güzel duyguları gerçekten bir ömür boyu bir yastığa baş koyduğu hayatı birlikte yaşadığı ve çocuklarının annesine duyabilen erkeklere.
  Bu yazıyı yazdıktan sonra fikirlerine güvendiğim erkek arkadaşlarıma sordum. “Hangi kadına kadınım diye hitap edersin?” diye; “Kadınım kelimesinin içinde cinsellik vardır. Çok özel biri olması gerekmez” dediler. Çok hayret ettim. Oysaki kadın gözüyle kadınım kelimesi çok özeldir ve her kadına söylenince anlamı kalmaz.

  Alıntı...


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kolpa - Kadınım şarkısı akor, Kolpa - Kadınım şarkısı notaları
 3. Erkekler evlilikten neler bekler, Erkeklerin Evlilik Beklentileri, erkekler Kadınlardan Ne
 4. Erkekler için diyet,Erkekler icin zayıflama diyeti,Erkekler icin zayıflama programı
 5. Utangaç erkekler buraya, kadınlarla konuşmanın yolları, Kadınlardan çekinen utanan erkekle
 6. Bakımlı Erkekler,erkekler Eşleriyle Kalıcı Makyaj Yaptırıyor
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş