Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Engelli Olmaya , Sakat Olmaya Neden Olan Olaylar Sakatlarla , sakatlıklarla ilgili çeşitli sorunlar vardır. Sakatlığı doğuran nedenler , Engellilerin eğitimi bunların başlıcalarıdır. Sakatlıklar; akraba

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engelli Olmaya, Sakat Olmaya Neden Olan Olaylar Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engelli Olmaya, Sakat Olmaya Neden Olan Olaylar

  Sakatlarla, sakatlıklarla ilgili çeşitli sorunlar vardır. Sakatlığı doğuran nedenler, Engellilerin eğitimi bunların başlıcalarıdır.

  Sakatlıklar; akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlik, aşıların zamanında yapılmaması, kazalar gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. .

  a- Akraba evliliği

  Doğuştan sakatlıkların önemli bir bölümü akra ba evliliklerinden ortaya çıkar. Yakın akrabaların teyze, hala, amca, dayı çocuklarının evliliği sonunda çok sayıda kör, sağır, dilsiz ve geri zekalı çocuk doğmaktadır.

  Ankara ilinde yapılan bir araştırma sonucunda 100 sakat çocuktan 30'unun yakın akraba evliliğinden doğan çocuklar olduğu görülmüştür. Tabi bu yıllar önceydi. Şimdi çok şükür halkımız bilinçlendi.

  b- Gebelik öncesi tedbirsizlikler:

  Bebek bekleyen annelerin sık sık röntgen filmi çektirmesi, doktora gitmeden ilaç alması çok sık sigara ve alkollü içki içmesi doğan çocuğun sakat olmasına neden olur.

  c- Aşıların zamanında yapılmaması:

  Doğumdan sonraki ilk yılda verem, çocuk felci aşılarının zamanında yaptırılması gerekir. Aşılar zama-nında yaptırılmazsa türlü sakatlıklar ortaya çıkar. Trahom, çocuk felci, roma tizma, kalp ve damar hastalıklarının koruyucu, iyileştirici ilaç ve aşıları vardır. Bu aşı ve ilaçların doktor denetiminde verilmesine özen gösterilmeli dir.

  d- Kazalar:

  İş kazaları, tarım kazaları, trafik kazaları, yangınlar, ateşli silahlar belli başlı sakatlık nedenleridir. Trafik kurallarına uyulmama sonucu her yıl ülkemizde çok sayıda trafik kazaları oluyor. Bu kazalarda çok sayıda yurttaşımız ölüyor. Yukarda sayılan her tür kazadan korunmak ve sakat kalmamak için dikkatli olalım. Kurallara uyalım. Uymayanları uyaralım.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Görgülü Olmaya Niçin Önem Verilir
 3. Sera Etkisinin Artışına Neden Olan Olaylar Nelerdir
 4. Mutfaktayken Deprem Olmaya Başlarsa Ne Yapmalıyız
 5. Siz Mutfaktayken Deprem Olmaya Başlarsa Ne Yapmalısınız
 6. Gelin hamamı geleneği yok olmaya yüz tuttu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş