Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Görme Özürlü Olmak Önemli Bir Sorun mudur ? Görme özür lü bir kişinin yaşadığı en önemli sorun , sadece gözlerinin görmemesi değil , toplumun görme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Görme Özürlü Olmak Önemli Bir Sorun mudur ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Görme Özürlü Olmak Önemli Bir Sorun mudur ?  Görme özürlü bir kişinin yaşadığı en önemli sorun, sadece gözlerinin görmemesi değil, toplumun görme özürlülerle ilgili yanlış anlayış ve ön yargılarıdır; kendisine sağlanan olanakların yetersizliği ve diğer insanlarla arasındaki fırsat eşitsizliğidir.

  Eğer görme özürlülere yaşamın her alanında gerekli fırsat eşitliği, ve yeterli olanaklar sağlanırsa, özürlü olmak o insanlar için basit bir fiziksel sorun düzeyine inecektir. Bugün ülkemizde görme özürlülerin ulaşmak istediği başlıca hedef: herkesle eşit hak ve olanaklara sahip olmak, toplumla kaynaşmak ve günlük yaşamlarını sürdürürken bağımsız ve özgür olabilecekleri koşullara sahip olmaktır.

  Görme özürlü bir kişinin, karşılaştığı her başarısızlık için körlüğünü bir mazeret olarak göstermesi ne kadar yanlışsa, toplumun da her başarının sağlanması için görmenin gerekli olduğunu ileri sürmesi o kadar yanlıştır. Her iki anlayışında pratik sonucu olumsuzdur. İnsanla toplum arasında sürekli bir etkileşim vardır. Bu nedenle görme özürlü kişilerin değerlendirmeleri toplumu, toplumun değerlendirmeleri ise görme özürlüleri etkiler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk'ün hasta olduğu günlerde dış politikadaki en önemli sorun nedir?
 3. Gıcık Olmak ve Allah Rızası İçin Buğz Etmek Arasındaki Önemli Fark, Önemli Dini Bilgiler,
 4. Görme özürlü Kimdir - Kim Değildir ?
 5. Erkek olmak" - "kadın olmak" önemli olan ; "insan olmak
 6. Görme Özürlü Kimdir- Kim Değildir ?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş