Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ailedeki Engelliye Kısa Bakım Hizmeti engelliye kısa bakım hizmeti veren yerlerler - Engelliye Kısa Bakım Hizmeti veren kuruluşlar Aileler evden giderken , engelli yakınlarını bırakabilecekleri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engelliye Kısa Bakım Hizmeti veren kuruluşlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ailedeki Engelliye Kısa Bakım Hizmeti

  engelliye kısa bakım hizmeti veren yerlerler - Engelliye Kısa Bakım Hizmeti veren kuruluşlar  Aileler evden giderken, engelli yakınlarını bırakabilecekleri kuruluşlar açıklanacak...

  Ailedeki engelliye kısa bakım hizmeti

  DEVLET Bakanı Selma Aliye Kavaf, engelli yakını olan ailelerin tatile giderken ya da bir hastanede işini yapmaya çalışırken, engelli yakınını bir süreliğine bırakabilecekleri yerler olmadığını, ailelerin bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kuruluşlar açacaklarını bildirdi.

  Kavaf, yaptığı açıklamada, engellilerin yaşadığı “Engelsiz Yaşam Merkezleri’’nde çocukların rehabilite edildiğini, kaynaştırma eğitimi aldıklarını ve kendileri için kurulan atölyelerde el işi, müzik, resim gibi uğraşlarla meşgul olduklarını söyledi. Ayrıca engelsiz yaşam merkezleri olarak kurulan tek katlı evlerin bahçelerinde tavuk, koyun gibi hayvanlar beslediklerini, bahçe işleriyle uğraştıklarını anlatan Kavaf, engellilerin hayata tam olarak katılmalarını sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

  350 BİNİ AİLE YANINDA

  Kavaf, 350 bin engellinin ailesinin yanında desteklendiğini kaydetti. Engellisine bakan ailelerin gelir durumları ve taleplerine göre bir asgari ücret tutarında yardım yapıldığını ve bu yardımların 2 engelli çocuğa kadar verildiğini anlatan Kavaf, bu yardımın ailenin gelirinin ferde düşen kısmının asgari ücretin 3’te 2’sinden az ise yapıldığını söyledi. Ailesinde engelli birey bulunan ve buna bakmak durumunda olan insanların zaman zaman sosyal ihtiyaçlarını karşılamada, dışarıda bir işini halletmede zorlandığını dile getiren Kavaf, “Engelli yakını olan aileler tatile giderken ya da bir hastanede işini yapmaya çalışırken engellisini bir süreliğine bırakabilecekleri yerler yok. Ailelerin bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için en fazla 2 aylığına engellisine bakılacak kuruluşlar açacağız’’ dedi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. CE İşareti hizmeti veren kuruluşlar arasında TSE nasıl bir yere sahiptir?
 3. Birinci basamak tedavi hizmeti veren kuruluşlar nelerdir
 4. Evde Bakım Hizmeti ve Ücreti Nasıl Alınır Belgeler nelerdir
 5. Özürlülere Hizmet Veren Kurum ve Kuruluşlar
 6. Evde Bakım Hizmeti ve Ücreti Nasıl Alınır Belgeler nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş