Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Temel Örgü Bilgileri İlmik atmak İlmik atmak için yaklaşık 30′dan başlayabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz büyüklükte yapacağınız sayıda atabilirsiniz. İlmik yapmak için biraz uzun bıraktığınız

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Temel Örgü Bilgileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Temel Örgü Bilgileri


  İlmik atmak

  İlmik atmak için yaklaşık 30′dan başlayabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz büyüklükte yapacağınız sayıda atabilirsiniz. İlmik yapmak için biraz uzun bıraktığınız ipi sol başparmağınıza dolayın, sağ elinizle tuttuğunuz şişi başparğınıza sarılı olan ipin içinden geçirip sonrada diğer boşta kalan ipi şişe alarak başparmağınıza sarılı ipin içinden geçirin(soldan sağa)ve gevşek olan ilmeğı ipi çekerek sıkın. Gereken ilmik sayısı kadar işlemi tekrarlayın.

  Düz örgü

  Düz sıra yapmak işin en kolay yöntemidir. Bir sırayı şekilde görüldüğü gibi aynı yöne doğru örüyorsunuz.

  Azaltmak

  İlmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz kesmek istediğimiz alana kadar düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Ve azaltmak istediğimiz sayıya geldikten sonra yine tek ilmek alarak örmeye devam edebilirsiniz.

  Arttırmak

  Örgüde düzgün bir şekilde ilmik arttırmak için, sağ elinizde sarılı olan yünü sağ tarafta bulunan şişe bir kez dolayarak sol taraftan ters alınan ilmek alınır.

  Lastik

  Bir kaç küçük formül ile ortaya çeşitli örnekler çıkarmak mümkün. İki ilmek düz örgü iki ilmek tersi yönünde uyguladığınız zaman yandaki örneğin ortaya çıktığının göreceksiniz.

  Kapatmak

  İlmekleri ikişerli olarak şişe alıyoruz ve düz örgü örer gibi devam ediyoruz. Bitiridiğini sıranı kenarlarının düzgün olmasına dikkat edin.

  “Modelleri bedenime göre nasıl adapte edebilirim ?” sorununuzu biraz olsun giderebilmek için sizlere bir beden tablosu sunmaya karar verdik. Hazır trikolarda kullanılan bu standartlar firmadan firmaya ufak farklar gösterebilmektedir ancak temelde aynıdır.

  XS Extra küçük
  S Küçük
  M Orta
  L Büyük
  XL Extra Büyük
  XXL En Büyük beden olarak sınıflandırılmıştır.

  Bayan ve erkek için aynı tablolar geçer olup, bedenler arası farkları cm olarak bu tablodan kontrol ederek ve kendi ölçülerinizle de karşılaşırarak daha kolay şekilde uygulamanız mümkün olacaktır. Uygulamalarınızda, satın aldığınız ipliklerin etiketlerinde yer alan 10×10 cm kare bir örgü için kaç ilmek atılması ve kaç sıra örülmesi gerektiğini gösteren işaretten de yararlanmanızı öneririz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temel dir ne yapsa yerudur, temel fıkrası
 3. Pratik mutfak bilgileri, Pratik yemek bilgileri, Mutfakta ölçek bilgileri, Mutfakta kolayl
 4. Izgarada temel unsurlar, Başarılı bir şekilde ızgara yapabilmenin temel ilkeleri, Lezzetli
 5. El emeği göz nuru, Örgü biblolar, Örgü süslemeler, hand made, örgü bebekler, çok şirin örg
 6. TC. Kimlik Bilgileri Bulma, TC. Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş