Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bolero Şıklığı-Anlatımlı Çok şirin bir bolero. Kayık yakalı ve takma kollu olan bolero , desenli düz örgü ve top motifleriyle örülüyor. Top motifleri sonradan üzerine

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bolero Şıklığı-Anlatımlı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bolero Şıklığı-Anlatımlı

  Çok şirin bir bolero. Kayık yakalı ve takma kollu olan bolero, desenli düz örgü ve top motifleriyle örülüyor. Top motifleri sonradan üzerine tutturuluyor. Birçok şekilde kullanabileceğiniz bir model.

  Yapılışı Beden:42)
  Gerekli Malzeme: 400 gr. turkuaz rengi yün, 50 gr. yeşil, 25 gr. sarı, mor renkte yünler, 4 ve 4,5 numaralı şişler.
  Kullanılan Örgüler:
  1.Başlangıç örgü
  2. 1/1 lastik.
  3.Desenli düz örgü,
  4.Zigzag motifli pirinç örgü.
  5.Toplu düz örgü, (9 sayısının katları ile örülür),
  1. sıra; sıra boyunca. 4 yüz, 1 ters, 1 yüz, 1 ters, 1 yüz,1 ters tekrarlayın,
  2. sıra ve diğer sıralar; düz ve pirinç örgüleri her
  sırada 5 kez 1 ilmek sola doğru kaydırarak örün, sonra yine her sırada 1 ilmek sağa doğru kaydırarak örmeye devam edin. Top motiflerini ayrı olarak örün, grafikteki gibi işaretli yerlere dikin. 1 top (yani 1 ilmekten 5 ilmeği şöyle çıkarın; 1 yüz, 1 atma, 1 yüz, 1 atma,1 yüz), 5 ilmeği 4 sıra boyunca yüz örün, sonra 5 ilmek birlikte yüz örün ve kalan ilmeği kapatın, top motifini kazağa bağlamak için ipini uzunca tutup kopartın.
  Örnek: 4,5 numaralı şişlerle ve zikzak motifli örgü ile örülen 20 ilmek ve 24 sıra 10 santimlik bir kareye eşittir.
  Yapılışı-Arka: 4 numaralı şişlerle ve yeşil yün ile 96 ilmek başlayın, 4 sıra başlangıç örgü, 2 santimetre boyunca 1/1 lastik örün. 4,5 numaralı şişlere geçerek ve 1. sırada eşit aralıklarla 6 ilmek arttırarak, desenli düz örgü ve zikzak motifli örgü ile grafikteki gibi örmeye devam edin. Yanlardan her 6 sırada 5 kez 1'er ilmek arttırın. Bitiminde ve 44 santimetre toplam yükseklikte bütün ilmekleri kapatın.
  Ön: Arka gibi başlayın ve örün. Örgünün boyu 39 santimetre olunca yaka oyuntusu için ortadaki 26 ilmeği bekletin, sonra her 2 sırada iç kısımlardan önce 2 ilmek sonra 1 ilmek kapatın. Şemanın bitiminde omuz için kalan 37ilmeği bekletin.
  Kollar: 4 numaralı şişlerle ve yeşil yün ile 76 ilmek başlayın, bordürü arka ve ön gibi örün, 4,5 numaralı şişlerle ilk sırada eşit aralıklarla 8 ilmek arttırarak önce desenli düz örgü sonra zikzak motifli örgü ile şemayı izleyerek örün. Her iki yandan her 6 sırada 6 kez 1'erilmek arttırın. Şemanın bitiminde ve aşağı yukarı 18 santimetre yükseklikte bütün ilmekleri kapatın.
  Tamamlama: Gerekli olan top motiflerini örün ve kazağa bağlayın. Omuzları İlmek ilmeğe birleştirin. 4 numaralı şişlerle ve yeşil yün ile yaka çevresinden104 ilmek alın, 5 sıra 1/1 lastik ve 4 sıra başlangıç örgüsü ördükten sonra ilmekleri kapatın. Diğer omuzu da ilmek ilmeğe birleştirin, yaka bordürünü dikin.Kolları takın, yanları dikin ,kolları kapatın.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Örgü bebek bolero Ve Etek Modeli, anlatımlı bebel Bolerosu Ve Eteği,
 3. Bolero Modelleri ve Yapılışı, Modern Bolero Modeli Ve Yappılışı
 4. Anlatımlı bolero tarzı hırka anlatımı
 5. Boncuk Bolero Açıklamalı Anlatımlı
 6. Anlatımlı bolero örneği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş