Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kişisel Temizlik Araçları Kullanımı Kişisel hijyende kullanılan araç ve gereçler kişisel olmalıdır. Hijyen araçları , başkaları tarafından kullanılmamalıdır. Kullanılması halinde bir çok hastalıklar insandan insana
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kişisel Temizlik Araçları Kullanımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişisel Temizlik Araçları Kullanımı

  Kişisel hijyende kullanılan araç ve gereçler kişisel olmalıdır. Hijyen araçları, başkaları tarafından kullanılmamalıdır. Kullanılması halinde bir çok hastalıklar insandan insana bulaşır.
  Topluma açık duş, banyo ve hamam gibi yerlerde dahi herkes kendi eşyalarını kullanmaya özen göstermelidirler.

  Hijyen araç-gereçleri, aile bireyleri arasında da belirlenmelidir.
  Berber, kuaför gibi genel yerlerde bir defa kullanılıp atılan eşyalar kul­lanılmalı, çok kullanımlı eşyalar antiseptiklerle her kullanımdan sonra te­mizlenmelidir.

  Hijyen kurallarına uyulmaması halinde bir çok enfeksiyon hastalıkları yanında, mantar hastalıkları, Hepatitler, AİDS ve diğer sosyal hastalıklar sağlam kişilere bulaşır.

  Temizlik araçlarının başında su ve sabun gelir. Su tüketimi uy­garlık ölçütüdür. Temizlik su ile bir­likte sabun ile yapılır. Sabun, kimya­sal yapısı nedeniyle kiri eriten ve moleküllerine bağlayan bir özelliğe sahiptir.

  Kirin erimesi ve sabun moleküllerine bağlanması için yeterli sürede sabunun kullanılması gere­kir. Bu süre 3-5 dakika olmalıdır.
  Sabun aynı zamanda anti­septiktir. Bu nedenle kirdeki mik­roorganizmaların zararsız hale gel­meleri ve deriden atılmaları sağlanır. Sabunlanmadan sonra bol su ile durulanmak temizlenmeyi tamamlar. Kirin eritilmesi ve atılmasında banyo suyunun ısısı da çok önemlidir. Sıcak banyolar daha etkilidir.

  Kişisel hijyen araçlarından diş fırçası, tarak, tırnak makası, el fırçası, banyo lifleri, sünger ve bunun gibi araçların temiz olması sık sık değiştirilmesi ve yenilenmesi, uygun olanının seçilmesi sağlığın korunması için önemlidir. Uzun süre kullanılan kişisel hijyen araçlarında bazı mikroorganizmalar üreyebilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kişisel temizlik araçları nelerdir
 3. Kişisel temizlik uygulamaları
 4. Kişisel temizlik ve önemi
 5. Kişisel Temizlik ve Bakım
 6. Kişisel temizlik nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş