Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

23 Nisan Nedir ? Kısaca özeti. Dünyada resmi olarak kutlanılan tek çocuk bayram ıdır . 1979 yılından beri büyük bir çoşku ile kutlanır , bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  23 Nisan Nedir ? Kısaca özeti

  Sponsorlu Bağlantılar

  23 Nisan Nedir ? Kısaca özeti.


  Dünyada resmi olarak kutlanılan tek çocuk bayramıdır. 1979 yılından beri büyük bir çoşku ile kutlanır, bu gün için hazırlıklar yapılır . Her yer bayraklarla süslenir, en güzel şiirler bu günde okunur.Peki ama neden 23 Nisan bukadar önemlidir hayatımızda , işte kısaca özeti…  23 Nisan 1920′de ne olmuştur.
  23 Nisan 1920′de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu.Türkiye Büyük Millet Meclisi 88 yıl önce bugün okul sıralarından sandalyeler ve Ankaralı marangozların imal ettiği bir kürsüyle çalışmalarına başladı.
  O sırada ülkemizi işgalden kurtarmak ve bağıMSızlığımızı kazanmak için mücadele ediyorduk. Bu mücadelenin önderliğini yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, halkın desteği olmadan başarıya ulaşılamayacağını biliyorlardı. Halkın seçtiği temsilcileri aracılığıyla kendi kendini yönetmesi çok önemliydi. Yeni Türkiye bu temel üzerinde yükselecekti. Bu yüzden Anadolu’nun her tarafından seçilen temsilciler Ankara’ya gelerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni oluşturdular. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk kez kapılarını açtığı gün olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti.
  Çünkü bugünün çocuklarının yarının büyükleri olduğunu biliyordu. 23 Nisan’ı törenlerle, şenliklerle, oyunlarla, coşkuyla kutluyoruz.
  Neden dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz?
  Yıllardır türlü eğlencelerle ve coşkuyla kutladığımız bu şenlik, sizin de bildiğiniz gibi, dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram. UNESCO, 1979 yılını ‘Çocuk Yılı’ olarak ilan edince, Türkiye Cumhuriyeti, 23 Nisan bayramınıdünya çocuklarıyla kutlamaya karar verdi. O yıl kutlamaya 6 ülke katıldı, ama her yıl bu sayı büyüdü ve bütün dünya çocuklarının kutladığı uluslararası bir bayram haline geldi


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Lale Devri Nedir Kısaca Özeti
 3. İnovasyon Nedir Kısaca Özeti
 4. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Nedir Kısaca
 5. 23 Nisan Nedir Özeti
 6. 23 Nisan Nedir Kısaca
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş