Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gündelik Bilgi Ve Sağduyu Bilgisi Nedir? Gündelik Bilgi nedir , Sağduyu Bilgisi nedir Bunların en yaygın olanı ve hepimizin az çok bilgisine sahip olduğumuz bilgi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gündelik Bilgi Ve Sağduyu Bilgisi Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gündelik Bilgi Ve Sağduyu Bilgisi Nedir?

  Gündelik Bilgi nedir,
  Sağduyu Bilgisi nedir


  Bunların en yaygın olanı ve hepimizin az çok bilgisine sahip olduğumuz bilgi türü; gündelik bilgi, sağduyu bilgisi veya eski deyimle “amiyane” bilgidir. Gündelik bilgi, adından da anlaşılacağı gibi insanların gündelik hayatlarında ve en sıradan deneyleri sonucunda elde etmiş oldukları “sıradan bilgidir.” Bu bilginin kaynağı, bütün insanların temelde aynı biyolojik yapıya ve benzer toplumsal koşullara sahip olmalarıdır. Mesela ister dahi, ister en sıradan insan olsun herkes yağmurun ıslattığını, ateşin yaktığını bilir; kırmızıyı kırmızı, sıcak şeyleri sıcak şeyler olarak adlandırır. Yine insan böyle bir bilgi sayesindedir ki yiyeceğin açlığı gidereceğini, ilkbaharın arkasından da yazın geleceğini bilir. Bu tür bir bilgi, bilinçli bir araştırma yöntemi sonucunda elde edilmiş olmayıp ister istemez, farkında olmaksızın kazanılır ve yapısı itibariyle de sistemsizdir. O yalnızca yaşama, duyularını kullanma, en ilkel türden deney sonucu ortaya çıkmıştır ve herhangi bilinçli bir yönteme dayanmaz.

  Bilinçli yöntemler kullanarak gündelik bilgiyi veya sağduyu bilgisini aşan iki bilgi örneği ise bilimsel bilgi ve felsefi bilgiden söz edilebilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fen Bilgisi Öğretmeni nedir görevleri nelerdir
 3. Gündelik Bilgi Nedir Kısaca
 4. sağduyu nedir sağduyu ne demek
 5. Aristonun matematik bilgisi eflatunun matematik bilgisi arasındaki benzerlikler
 6. Dil Bilgisi Nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş