Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

istiklal marşının kabulüyle ilgili etkinlikler , istiklal marşının kabulü ile ilgili etkinlik İstiklâl Marşı'nın Kabulü Etkinliği 12 Mart Cumartesi günü , Millî Şairimiz Mehmet Akif
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  istiklal marşının kabulü ile ilgili etkinlikler

  Sponsorlu Bağlantılar
  istiklal marşının kabulüyle ilgili etkinlikler, istiklal marşının kabulü ile ilgili etkinlik


  İstiklâl Marşı'nın Kabulü Etkinliği

  12 Mart Cumartesi günü, Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Türk Milleti'ne kazandırdığı İstiklâl Marş'ımızın, 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmesinin yıldönümü şerefine, Türk-Metal Sendikası tarafından, etkinliğimiz için birliğimize tahsis edilen gösteri salonunda toplandık. Amacımız, Türk Milleti'nin ulusal bir bilinç kazanmasında çok büyük katkısı olan bu yüce günü daha da yüceltmekti.

  Hakan Başak'ın TRT'den edindiği İstiklâl Marşı'mızın yazılma ve kabûl edilme aşamalarının canlandırıldığı kaset ve bunlarla ilgili, sunucunun eşzamanlı verdiği açıklayıcı bilgilerle, izleyicilere görsel olarak adeta bir şölen yaşatıldı.

  Ardından, İstiklâl Marşı'mızın anlam ve öneminin daha iyi anlaşılması için Gazi Evrenkenti'nden değerli bir profesör hocamızın, İstiklâl Marşı'mızın her bir mısrasının üzerinde tek tek durarak yaptığı bilgilendirici konuşma misafirlere sunuldu.

  Daha sonra, sunucu Atılgan Ulutaş'ın, 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin istiklâl marşı yazılması için açtığı yarışmada, Mehmet Akif Ersoy'un şiiriyle birlikte sona kalan diğer yedi şiiri de okuması, izleyicilere hoş ve gururlu dakikalar yaşattı.

  Misafirlere bayrak dağıtılmasının ardından ardından, TRT'den alınan kasetteki görüntülerin sonunda yer alan, 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekillerinin, İstiklâl Marşı'mızın kabûlüne dair yaptıkları oylama esnasındaki konuşmalarının bire bir canlandırıldığı sahnelerin izlenilmesi ve görüntülerde, Hamdullah Suphi'nin, kabul edilen marşı ayakta dinlemeyi teklif etmesi, aynı anda tüm izleyicilerin ayağa kalkıp İstiklâl Marşı'mızın 10 kıtasını da hep birlikte haykırarak okuması ve bu sırada sahnedeki perdenin açılıp büyük bir Türk Bayrağı'nın ortaya çıkması, tüm salonun ışıklarının da bu bayrağın üzerine yöneltilmesi, gerçekten görülmeye değer bir sahneydi.

  Sonunda, Mehmet Akif Ersoy'un "Allah milletimize bir daha İstiklâl Marşı yazmayı nasip etmesin" sözünün sunucu tarafından mikrofona söylenmesi üzerine, seyircilerin hep bir ağızdan, önceden tasarlanmış gibi" "Amin!" diyerek bunu temenni etmeleriyle etkinliğimiz sona erdi.

  Etkinlik sonunda izleyicilerin salondan ayrılırken birliğimizle ilgili olumlu eleştirilerde bulunmaları, etkinliğimizin amacına ulaştığını gösteriyordu. Etkinliğimiz, aynı günün akşamı, Avrasya Televizyonu haberlerinde yer aldı. En önemlisi de, bu kutsal gün sahipsiz kalmamıştı.

  Haberin Kaynağı: vatanbir.org

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. istiklal marşının kabulü ile ilgili sorular
 3. istiklal marşının kabulü ile ilgili program
 4. istiklal marşının kabulü ile ilgili özet
 5. istiklal marşının kabulü ile ilgili anı
 6. istiklal marşının kabulü şiir,istiklal marşının kabulü ile ilgili kısa şiir,istiklal marşı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş