Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hukuksal sorunlar , sık rastlanan hukuksal sorunlar ve çözümleri Çok rastlanan hukuksal sorunlar ve çözümleri Kredi kartı borcum var Sayın avukat 3 milyarlık kredi kartı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hukuksal sorunlar,sık rastlanan hukuksal sorunlar ve çözümleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hukuksal sorunlar,sık rastlanan hukuksal sorunlar ve çözümleri


  Çok rastlanan hukuksal sorunlar ve çözümleri  Kredi kartı borcum var

  Sayın avukat 3 milyarlık kredi kartı borcum 4 ayda 8 milyar oldu. İcraya verilirsem ne olabilir 600 milyon maaşım ve bir evim var. Evimi satabilirler mi? Lütfen çok acil yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  8 milyarlık kredi kartı borcunuzdan dolayı hakkınızda icra takibi yapıldığı vakit söz konusu alacağın tahsili için maaşınızın ¼ üne borç bitene kadar haciz koyup sizden iş bu parayı tahsil edebilecekleri gibi eviniz tapuda da size ait gözüküyor ise parayı ödemediğiniz taktirde evinizin kaydına haciz koyup sonrasında satışını isteyebilmeleri mümkündür. Ancak söz konusu asıl alacağınızın 3 milyar olduğunu iddia ediyor iseniz ödeme emri elinize ulaşır ulaşmaz yasal süresi içinde faize ilişkin itirazda bulunabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra alacaklı vekilinin kabul etmesi şartı ile kendisi ile görüşüp karşılıklı bir ödeme planı üzerinde anlaşabilmenizde mümkündür ya da yine alacaklı vekilinin kabulüne bağlı olarak icra dosyasına ilk taksidini peşin yatırmak koşulu ile 4 eşit taksitte borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  Merhaba ben rahatsızlığım nedeniyle kredi kartımın ödemesini 3 ay yapamadım. Bana avukata gittiği söylendi. İcra kağıdının gittiği adreste oturmuyorum ve bu tutarı ödeyemeyeceğim benim kanunen bu borcu taksitlendirme veya nasıl bir işlem yapmam gerekir?

  Anlaşılan kredi borcunuz ödenmediğinden bankaca avukata verilmiş ve avukat tarafından icra takibi başlatılmış. Bu durumda tebligatın gönderildiği adreste oturmuyor olmanız icra takibinin kesinleşmesini ve evinize veya işyerinize hacze gelinmesini engellemez ancak biraz uzatabilir.
  İcra takibi yapıldığından haberdar olduğunuza göre; eğer icra dosyasının numarasını biliyorsanız, icra dosyasına giderek, bir itirazınız var ise (faize itiraz gibi) bildirin. Eğer bir itirazınız yoksa,icra dosyasına dört taksitte ödeyeceğinizi bildirerek ilk taksiti peşin olarak ödemeniz gerekmektedir. Yalnız bu taksit talebinin geçerli olabilmesi için alacaklı vekilinin kabulü gereklidir.
  Bu durumda yapabileceğiniz bir şey daha var. Bankanın avukatı ile görüşüp, şartlarınızı belirterek bir ödeme planı yapmanız ve bu plana göre ödeme yapmanızdır.
  Üst kat komşumdan şikayetçiyim

  Merhaba, üst katımızda oturan ailenin spastik bir çocuğu var ve aşırı derecede gürültü yapıyor. Zıplıyor, evde uyumak, ders çalışmak mümkün değil. Özürlü olduğu için sanırım farklı bir uygulama yapılıyor ama nerelere nasıl şikayette bulanabilirim? Kendileri de kiracı anne ve babası şikayetlere aldırış etmiyorlar. Ne yapabilirim. Teşekkürler.

  Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 18. maddesinde; "kat malikleri gerek bağımsız bölümleri, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek,........karşılıklı olarak yükümlüdürler." denmekte ve "bu kanundaki kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve sükna hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir surette devamlı olarak aydalananlara da uygulanır." denmektedir.
  Ayrıca Kat Mülkiyeti Kanununun 33. maddesi, borç ve yükümlülüklerini yerine getirilmemesi yüzünden zarar gören kat maliki veya kat maliklerine taşınmazın bulunduğu yerdeki Sulh Hukuk Mahkemesine baş vurarak hakimin müdahalesini isteme hakkı tanımaktadır. Ancak, hakim kararı kiracının tahliye edilmesini sağlamamakta,hakim kararına uyulmaması halinde para cezası uygulanması yaptırımını getirmektedir.
  Ancak taktir edilmelidir ki, diğer komşunun özel bir durumu nedeniyle rahatsızlığa neden olan çocuğu için mahkemenin ne tür bir tedbir alacağını kestirmek güç olacaktır.
  Boşanma davası ne kadar sürer?

  Merhaba, benim sorum şu: Eşimle anlaşarak boşanmak istiyoruz. Yapmamız gereken şey nedir? Adliyeye gidip boşanmak istediğimize dair dilekçe mi yazmalıyız, yoksa bunun bir prosedürü var mı? Her ikimiz de istediğimize göre boşanma davası ne kadar sürer? Teşekkür ederiz.

  Eşlerin anlaşmalı olarak boşanma davası açabilmeleri için en az bir yıllık evli olmaları gereklidir. Eğer bir yıl ya da daha fazla bir süredir evli iseniz, eşiniz ile birlikte boşanma davası açmanız ya da birinin açtığı boşanma davasının diğer tarafça kabul edilmesi ile de anlaşmalı olarak boşanmanız mümkün olabilir. Hakim; tarafları bizzat dinleyerek iradelerinin serbestçe açıklandığına kanaat getirmek isteyebilir. Boşanmanın mali sonuçları ve çocukların durumu ile ilgili de bir anlaşmaya varmış olmanız gerekmektedir. Bu, anlaştığınız hususların bir protokol şeklinde yazılarak mahkemeye sunulması şeklinde olabileceği gibi, anlaştığınız hususları mahkemede bildirmeniz ve bunun hükme alınması ile de olabilir. Hakim yapılmış olan anlaşmada tarafların ve çocukların çıkarları doğrultusunda, tarafların da kabulü koşulu ile gerekli değişiklikleri yapabilir. Anlaşmalı boşanma; taraflar her hususta anlaştıkları, gerekli belgeler hemen toplandığı taktirde kısa (bir duruşma olabilir) sürecektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Engellilerin Karşılaştığı Sorunlar ve Çözümleri
 3. Hayatımızdaki Sorunlar Ve Çözümleri Teknoloji Tasarım
 4. Günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar ve çözümleri
 5. Çevremizdeki sorunlar ve çözümleri
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş