Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Lise son sınıf öğrencilerine müjde , rapor yerine velinin başvurusu yeterli Milli Eğitim Bakanlığı sınava hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin 'rapor yerine velinin yazılı başvurusunu'

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Lise son sınıf öğrencilerine müjde, rapor yerine velinin başvurusu yeterli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Lise son sınıf öğrencilerine müjde, rapor yerine velinin başvurusu yeterli


  Milli Eğitim Bakanlığı sınava hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin 'rapor yerine velinin yazılı başvurusunu' yeterli saydı.


  Halen 20 gün 'özürsüz', 25 gün de rapor alarak 'özürlü' devamsızlık yapabilen lise öğrencileri artık 25 günlük özürlü devamsızlıkları için de rapor almak zorunda olmayacak. Sadece lise son sınıf öğrencilerine verilen bu imkanla 'öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği süre' de özürlü devamsızlıktan sayılacak. Ancak özürlü ve özürsüz devamsızlık süresi 45 günü yine geçemeyecek.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu dün 'özürlü devamsızlık' konulu illere bir genelge göndererek uygulamanın detaylarını bildirdi. Genelgede Bakan Çubukçu, 'ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin yıl boyu yoğun bir çalışma temposu göstererek ÖSS'ye hazırlandıklarını' kaydetti. Öğrencilerin 'sınav streslerinin azaltılması, derslere motivasyonlarının sağlanması ve sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmelerini' amaçladıklarını vurgulayan Nimet Çubukçu, "Bu yıla mahsus olmak üzere yönetmelikte belirtilen özürlerin yanı sıra öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği sürenin de özürlü devamsızlıktan sayılması, öğrenci ve velilerine moral kazandıracaktır." dedi.

  Benzer bir genelge geçen sene nisan ayında da yayınlanmıştı. Bu sene üniversite sınavlarının iki aşamalı olması ve birinci basamak sınavının (YGS) nisan ayında yapılacak olması nedeniyle öğrenciler 'rapor' telaşına erken düşmüştü. Bakanlık da geçen seneki genelgesini bu sene erkene aldı ve öğrencileri rahatlattı.
  ZAMAN


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yurt Dışında Yaşayan Türk Öğrencilerine Kültürel Değerlerimizi Öğretmek Neden Gereklidir
 3. işkur kredi başvurusu 2018 nereye yapılıyor arkadaşlar ve işkur kredi başvurusu şartları n
 4. Müjde Ar kimin kızıdır?
 5. 2018 Lise Açıköğretim Kayıtları Ne Zaman Başlıyor,2018 Açık Lise Kayıt Tarihleri
 6. Şeker Hastalarına Müjde
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş