Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ortaöğretimde Köklü Değişiklikler Geliyor Ortaöğretimde yapılacak son değişiklikler - Lise ve İlköğretimde yapılacak son değişiklikler hakkında Milli Eğitim Bakanlığı , ortaöğretimde bir dizi değişikliğe gitmeye

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ortaöğretimde Köklü Değişiklikler Geliyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ortaöğretimde Köklü Değişiklikler Geliyor

  Ortaöğretimde yapılacak son değişiklikler - Lise ve İlköğretimde yapılacak son değişiklikler hakkında

  Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretimde bir dizi değişikliğe gitmeye hazırlanıyor

  Ortaöğretimde köklü değişiklikler geliyor!

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaöğretimde okulu erken bitirme, sınıf tekrarı, sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavları ile ders saati sürelerinin 45 dakikadan 35 veya 40 dakikaya indirilmesi konusunda bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.

  Liseyi erken bitirme
  Alınan bilgiye göre, bir süre önce gündeme gelerek tartışılan "liseyi erken bitirme" konusunda çalışma yürütülüyor. Başarılı öğrencilerin, öğrenim süreleri 4 yıl olan liseyi bir veya iki dönem erken bitirebilmesine imkan sağlayacak çalışmada, yasal açıdan veya eğitim-öğretimle ilgili diğer konularda bunun sıkıntı yaratıp yaratmayacağı, erken bitiren öğrencilerin üniversite sınavlarına nasıl girebileceği, lise türleri arasında bu konuda dengenin nasıl sağlanacağı gibi konular üzerinde duruluyor.

  Sınıf geçme sisteminde değişiklik
  Vatan'ın haberine göre; Bunların dışında Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliğinde de bazı değişikliklere gidilerek, bu konuda bazı kıstaslar getirilmesi düşünülüyor. Bakanlıkta sınıf tekrarı, sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavları gibi konularda öğrencilerin lehine olabilecek düzenlemeler yapılmasının planlandığı öğrenildi. Öte yandan, liselerde ders saati süresinin uzunluğu nedeniyle yapılan yakınmalar da göz önünde bulundurularak, bu konuda da bir düzenleme yapılması amaçlanıyor.

  Ders saatleri 35 dakikaya düşürülebilir
  Halen ders saati süresi "45 dakika" olarak uygulanıyor. Bu süreler, ikili eğitim yapılan okullarda 40 dakikaya düşüyor. Bu sürelerin okullarda ortak şekilde 35 veya 40 dakika olarak uygulanması tartışılıyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk'ün Önderliğinde Ülkemizde Hangi Köklü Değişimler Olmuştur
 3. Atatürkün Yaptığı Köklü Değişiklikler İle İlgili Şiir
 4. Atatürkün Yaptığı Köklü Yenilikler
 5. Atatürkün Yaptığı Köklü Değişiklikler
 6. Köklü Sayılar Konu Anlatımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş