Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hz. Muhamme din Aile Büyüklerinin Özellikleri Nedir Peygamber imiz Hz.Muhammed (s.a.s.)'in babası , Abdülmuttalib'in oğlu Abdullah; anne si ise Vehb'in kızı Âmine'dir. Babası Abdullah ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 28      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz. Muhammedin Aile Büyüklerinin Özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz. Muhammedin Aile Büyüklerinin Özellikleri Nedir

  Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s.)'in babası, Abdülmuttalib'in oğlu Abdullah; annesi ise Vehb'in kızı Âmine'dir. Babası Abdullah, Kureyş Kabîlesinin Hâşimoğulları kolundan, annesi Âmine ise Zühreoğulları kolundandır. Her ikisinin soyu, bir kaç göbek yukarıda, "Kilâb" kabilesinde birleşmektedir. Her ikisi de Mekkelidir.

  Peygamber (s.a.s.) Efendimiz, Hz.İbrâhim'in büyük oğlu Hz. İsmâil'in neslindendir. Soyu Adnân'a kadar kesintisiz bellidir.

  Peygamber (s.a.s.) Efendimizin soyu, çok temiz ve çok şerefli bir nesep (soy) zinciridir. Bir hadisi şerifte Rasûl-i Ekrem Efendimiz:

  "Allah, Hz İbrâhim'in oğullarından Hz. İsmâil'i, İsmâiloğullarından Kinâneoğullarını, Kinâneoğullarından Kureyşi, Kureyşden Hâşimoğullarını, Hâşimoğullarından da beni seçmiştir."

  Hz. Muhammed (s.a.s.)'in doğumundan iki ay kadar önce babası Abdullah, Suriye seyâhatinden dönerken Yesrib (Medine)'de hastalanarak 25 yaşında vefât etmiş ve orada defnedilmişti. Peygamberimiz (s.a.s.)'e, babasından mirâs olarak beş deve, bir sürü koyun, doğduğu ev ve künyesi Ümmü Eymen olan Habeşli Bereke adlı bir câriye kalmıştır.

  Peygamberimizin sütannesinin adı Halime, sütkız kardeşinin adı ise Şeyma’dır. Amcalarının adı, Ebu Talip, Zübeyir, Hamza ve Abbas’tır. Ebu Lehep de onun amcasıdır ama o, Peygamberimize ve Müslümanlara çok kötülük etmiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz Muhammedin Büyüklerinin İsimleri, Peygamber efendimizin aile büyükleri, Hz. Muhammedin
 3. Hz. Muhammedin Aile Büyüklerinin İsimlerini Yazınız
 4. Hz. Muhammedin Aile Büyüklerinin Soy Ağacı
 5. Hz. Muhammedin özellikleri ve aile hayatı ile ilgili bilgiler veren hadisler
 6. Hz muhammedin özellikleri ve aile hayatı ile ilgili hadisler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş