Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hz Muhammed in doğduğu ev , peygamber imizin doğduğu ev , Hz Muhammed (s.a.v)'in doğduğu ev , peygamber efendimiz in doğduğu ev hakkında bilgi Amine
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz Muhammedin doğduğu ev, peygamberimizin doğduğu ev, Hz Muhammed (s.a.v)'in doğduğu ev, peygamber efendimizin doğduğu ev hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz Muhammedin doğduğu ev, peygamberimizin doğduğu ev, Hz Muhammed (s.a.v)'in doğduğu ev, peygamber efendimizin doğduğu ev hakkında bilgi  Amine Hatun, Hazreti Muhammed’i üstte fotoğrafını gördüğünüz binanın yerinde bulunan bir Mekke evinde dünyaya getirdi, peygamberimizin ilk çocukluk günleri burada geçti, büyükbabası Abdülmuttalib’in himayesine girene kadar burada yaşadı. Evin yer aldığı arazi, bir görüşe göre Hazreti Muhammed SAV’in soyunun dayandığı Hâşim ailesine aitti. Mekke’nin ileri gelen ailelerinden biri olan Hâşimiler peygamberimizin dünyaya geldiği sırada gerçi eski zenginliklerini artık kaybetmişlerdi ancak Mekke’nin gene de saygı gören boylarından biriydiler. Hazreti Muhammed SAV’in Mekke’de peygamberliğini ilân etmesinden etmesinden sonra karşısına büyük bir düşman gurubu çıkmış olmasına rağmen uzun bir müddet bu düşmanlara karşı koyabilmesi, mensubu olduğu ailenin gücünden kaynaklanıyordu.

  Peygamberimizin dünyaya geldiği evin bulunduğu arazi, 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar muhafaza edildi ve herkesin büyük saygı gösterdiği bir mekân oldu. Arazinin bakımıyla ‘Mekke Şerifleri’ denilen ve Hazreti Muhammed SAV’in soyundan gelen Mekke’nin idarecileri sorumluydular. Bu mekân hemen her hac ve umrede mutlaka ziyaret edilir, hacılar Mekke’den Medine’ye geçmeden önce buraya mutlaka uğrarlardı.

  Arap yarımadasının 1925′te Abdülâziz bin Saud’un eline geçmesinden ve Vehhabi geleneklerine uyularak Mekke’deki Cennetu’l-Muallâ ve Medine’deki Cennetul-Baki mezarlıklarında bulunan türbelerin yıkılmasından sonra sıra İslâmiyet’in ilk günlerinden kalan diğer mekânların da ortadan kaldırılmasına geldi. Hazreti Muhammed SAV’nin doğduğu evin arazisi dümdüz edildi ve üzerinde eski devirlerden kalma ne varsa kaldırıldı. Sonraki senelerde buraya bir bina inşa edildi ve yapılan bu yeni bina halk kütüphanesi haline getirildi.

  İşte, Hazreti Muhammed SAV’in doğduğu evin bugünkü hali. Bu ev şimdi Mekke’lilerin günlük gazetelere göz gezdirmelerine ve arada bir bir kitabın sayfalarını çevirmelerine yarıyor.
  13 Aralık 2000, Hürriyet

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz Muhammedin Doğduğu Çevre Hakkında Bilgi Kısaca
 3. Hz. Muhammed'in Doğduğu Çevredeki İnsanların Dini İhtiyaçları Hakkında Bilgi
 4. Hz Muhammed'in doğduğu ortam, hz muhammed'in doğduğu yer,, peygamberimizin doğduğu ortam,
 5. Hz Muhammedin doğduğu çevre, hz muhammedin doğduğu çevrenin özellikleri nelerdir, hz muham
 6. Hz Muhammedin çevresi, peygamber efendimizin çevresi, hz.muhammedin doğduğu çevre, hz muha
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş