Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Herman Melville Kimdir Herman Melville Hayatı Amerikalı yazar Herman Melville 1 Ağustos 1819 tarihinde New York'da doğdu. Ailesinin maddi durumunun kötü olmasından dolayı babası ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Herman Melville Kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Herman Melville Kimdir
  Herman Melville Hayatı

  Amerikalı yazar Herman Melville 1 Ağustos 1819 tarihinde New York'da doğdu. Ailesinin maddi durumunun kötü olmasından dolayı babası, ardında yüklü bir borç bırakarak öldüğünde, 13 yaşındaki Herman için yaşama atılma vakti gelmişti.
  Çeşitli işlerde çalışan Herman Melville on sekiz yaşında Liverpool’e gitti,gençliğinin en güzel günlerini kabusa çeviren durum Melville’in dünya edebiyatına kazandıracağı büyük romanların malzemesi oldu.  Herman Melville yirmi iki yaşında Güney Denizlerinde balina avına çıktı fakat zorlu şartlara dayanamayıp bir kaç arkadaşı ile gemiyi terk etti ve bir süre Typee yerlileri arasında yaşadı.
  Adaya gelen bir Avustralya gemisi ile yeniden denizciliğe döndü ise de denizcilik hayatı hep sorunlu geçti. Katıldığı bir isyan sonunda hüküm giydi, Tahiti civarında yeniden yerliler arasına katıldı, bir başka balina gemisi ile Hawaii’ye kadar gitti.

  Herman Melville Otuzlu yaşlarında Boston’a döndüğünde, artık deniz seferleri tamamı ile çıkmıştı kafasından, ve yazmaya başladı. 1846 yılında yayınlanan ilk romanları, yerliler arasında geçen günlerine aitti.
  Moby Dick’i 1851 yılında tamamladı, ancak romanları yeterince ilgi görmedi.
  Melville, 1866’da New York gümrüğünde müfettiş olarak çalışmaya başlayınca edebiyattan bütünüyle uzaklaştı, 1891’de öldüğünde hiç kimsenin hatırlamadığı bir yazardı o, fakat öldükten sonra keşfedildiğinde bir daha hiç unutulmadı.
  Alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Herman Melville Sözleri
 3. Herman Melville Resimleri
 4. Herman Melville Kitapları
 5. Herman Melville Nin Moby Dick romanındaki kaptanın ismi nedir
 6. Hiç bu kadar büyük bir tavşan gördünüzmü giant rabbit herman
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş