Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ahidname Dua sı(Kıyamet Sıkıntılarından Kurtaracak ve Cennet Ehlinden Olmak İçin DUA ) Ahidnâme Dua sı: İbn-i Mesûd (R.A.)'dan rivâyetle; Peygamber (S.A.V.) , ashâbına: "Sabah-akşam Allah
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ahidname Duası(Kıyamet Sıkıntılarından Kurtaracak ve Cennet Ehlinden Olmak İçin DUA )

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahidname Duası(Kıyamet Sıkıntılarından Kurtaracak ve Cennet Ehlinden Olmak İçin DUA )

  Ahidnâme Duası:

  İbn-i Mesûd (R.A.)'dan rivâyetle; Peygamber (S.A.V.), ashâbına: "Sabah-akşam Allah katında güzel bir sözün bulunmasını kim ister?" diye sormuş ve aşağıdaki Ahidnâme'yi söyleyerek şöyle devam etmiştir; "Bunu okuyan için; okuduğu, tasdik edilerek ilâhî bir mühür ile mühürlenip Arş-ı Âlâ'nın altına kaldırılır Kıyamet günü, bir münâdî, nîdâ ederek; 'Rahmân'ın katında sözü olanlar nerede? Onlar, kalkıp hemen cennete girsinler.' der." diye müjde vermiştir.

  Bu ahidnâmeyi okuyanın kıyametin sıkıntılarımdan Allah'ın izniyle kurtulacağı ve insanlar mahşerde terlerken onun Cennet-i Ala'da olacağının müjdesi sevgili Peygamberimiz (sav) tarafından böylece verilmiş oluyor.

  Allah Resulü (S.A.V.), yine şöyle buyuruyor: "Kim şöyle derse; Allah Teala (C.C.), o kimseyi cennetine dahil eder:"

  "Allâhümme fâtırus-semâvâti vel ardı alimü-ğaybi veşşehâdeti. İnnî â'hedü ileyke ahden fî hazihilhayatiddünyê biennî eşhedü en lâ ilâhe illâ ente vahdeke la şerîke leke Ve enne Muhammeden abdüke ve resûlûke. Fela tekilnî ila nefsî tarfate aynin feinneke in tekilnÎ ila nefsi tükarribnî mineş-şerri ve tübuıdnî minelhayri ve innî la esiku illa birahmetike fec'allî indeke ahden tufîNîHî yevmelkıyameti İnneke la Tûhlifülmîad" [1]

  Anlamı: Ey semâvâtı ve yeri yaratan, gayb ve şehâdet âlemlerini bilen Allah'ım... Allah'ım, bu dünya hayatında Sen'den başka bir ilah olmadığına ahdediyorum Sen, birsin ve ortağın da yoktur Muhammed (S.A.V.), Senin kulun ve resûlündür Beni hiçbir halde nefsimle baş başa bırakma Allah'ım. Eğer beni nefsime bırakırsan, şerre yaklaştırır ve hayırdan da uzaklaştırır. Ben, hiç bir şeyime güvenmiyorum. Ancak senin yüce Rahmetine güveniyorum. Seninle ahdediyorum. Allah'ım, şüphesiz sen, vaadinden dönmezsin. (AMİN)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Uşağı Olmak Gerekir Kompozisyon
 3. Kıyamet Mizam Cennet ve Cehennem Sözcüklerini Kısaca Açıklarmısınız
 4. Cennet ehlinden olmak için duâ
 5. Kıyamet Nedir, Kıyamet Ne Demektir, Kıyamet anlamı
 6. Ey Yüreğimizdeki Tarifi İmkansız Dost Dost Duası - Yaradana Sıgınma Duası - Allah İçin Dua
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş