Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Salih amel davranışları , Salih amel davranışları nedir , Salih amel davranışları nelerdir örnek , Salih amel davranışları hakkında billgiler Doğru bilgi ve doğru inanışın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 21      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Salih Amel Davranışları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Salih amel davranışları,
  Salih amel davranışları nedir,
  Salih amel davranışları nelerdir örnek,

  Salih amel davranışları hakkında billgiler

  Doğru bilgi ve doğru inanışın doğal sonucu, doğru davranıştır. Kur’an-ı Kerim, insanların doğru inanmalarını sağlayarak, doğru davranmaya yöneltir. Kur’an ayetleri, iyi davranışlı kimselere rahmet ve rehber olan, hikmetli ayetlerdir. (Lokman suresi, 2-3. ayetler)

  Kur’an’da, Allah’ın indirdiği dine uygun her türlü tutum, yararlı, ıslah edici, düzeltici, içinde dirlik düzenlik barındıran davranışlara, doğru davranış (salih amel) denir. Salih amel Allah’ın rızasına, kişinin ve toplumun menfaatine uygun olan her güzel iş, söz ve davranıştır.
  Aile içerisinde sevgi-saygı ve anne babaya itaat, doğru bir davranış ve salih bir ameldir.

  Doğru davranış (salih amel) kulu, Allah katında manevi derecelere ve mutluluklara yükseltir. “İnanıp da salih ameller işleyenler için devamlı bir mükâfat vardır.” (Tin suresi, 6. ayet) ve “Şüphesiz iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratılmışların en hayırlısıdırlar.” (Beyyine suresi, 7. ayet )

  Allah insanları yaratmış, aralarından elçiler göndererek doğru bilgi, doğru inanış ve doğru davranışı göstermiş ve bizi bir imtihana tabi tutmuştur. “O, hanginizin daha güzel davranış (amel) yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.”(Mülk suresi, 2. ayet)

  İnsanlar davranışlarında hürdür. Doğru ve faydalı davranışların yanında, yanlış ve zararlı davranışlar da yapabilir. Hareketlerindeki serbestlikten ve davranışları seçebilme hakkından dolayı, yaptıklarından sorumlu tutulmuştur. (M. Sadık Arslan -dinibil.com)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Salih Amel Nedir?
 3. Salih Amel İşlemek
 4. Salih Amel ve Önemi
 5. Salih Amel Vaaz
 6. Salih Amel Ayetleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. kısa isteyen

  Sponsorlu Bağlantılar
  salih amel dinimiz tarafından yapılması öğütlenen kişiye ve topluma faydalı olan her türlü iyi iş ve davranışa '' salih amel'' denir 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Kayıtsız Üye

  tskrll...saqolunnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!


 11. Kayıtsız Üye

  Allah razı olsun, ödevime yardımcı oldunuz


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş