Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

insanoğlunun dünyadaki yaşam süresince gayesi ne olmalı bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın istiklal marşının kurtuluş savaşı süresince halk üzerindeki etkisi Hak Dinlerin Gayesi

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsanoğlunun Dünyadaki Yaşam Süresince Gayesi Ne Olmalı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanoğlunun Dünyadaki Yaşam Süresince Gayesi Ne Olmalı

  İslam dini, insanlara yaratılışın temel amaçları hakkında evrensel bir görüş ufku kazandırmayı amaçlar.

  Kainattaki hiçbir varlık ne kendiliğinden var olmuştur ne de kendiliğinden yok olup gidecektir. Allah’ın sonsuz bilgisi ve kudretiyle tüm yaratıklar kainat içinde belli bir amacı gerçekleştirebilecek yetenek ve donanımda var edilmişlerdir.

  Ancak insanlar ile diğer varlıklar arasında yaratılış gayesi açısından önemli bir farklılık mevcuttur. Mesela yeryüzündeki canlılar, daha çok ait oldukları ortamlar içinde kavranabilecek bir yaratılış amacına sahiptirler. Bu canlıların yaratılış amaçları genel olarak tabiatın “ekosistem” denen dengesini teşkil eder.

  İnsanların yaratılış amaçları ise, söz konusu “ekosistem”i korumanın ötesinde manevi boyutlara da sahiptir. Kur’an, insanın yeryüzünde “halife” olarak yaratıldığına dikkat çeker.

  “Halife” kavramı, birçok anlamın yanısıra, insanın yeryüzünde adaleti ve doğruluğu gerçekleştirme özelliğine sahip olduğunu ima eder. İnsan bu özelliğini, diğer canlılarda söz konusu olmayan özgürlüğü sayesinde kazanmaktadır. İşte insanın varoluşunun amacı, sahip olduğu özgürlük sayesinde yeryüzünde adalet ve doğruluğu gerçekleştirecek şekilde Allah’a kulluk etmektir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş