Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kutlu Doğum Haftası Sözler i , Kutlu Doğum Haftası Güzel Sözler Kutlu Doğum Haftasıyla ilgili Güzel Sözler Kutlu Doğum Haftası Mesaj ları O’na Uyunuz.. O’nu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 98      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kutlu Doğum Haftası ile ilgili Güzel Sözler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kutlu Doğum Haftası Sözleri,
  Kutlu Doğum Haftası Güzel Sözler
  Kutlu Doğum Haftasıyla ilgili Güzel Sözler
  Kutlu Doğum Haftası Mesajları


  O’na Uyunuz..
  O’nu Örnek Alınız Ki O,
  Sizde Hergün Yeniden Doğsun...
  Yüreğinizi Verin Ki O’na,
  Yarın Orada Sizinle Olsun..

  Bu Duyguyla: Doğum Günümüz
  Yani: Dirilişimiz Kutlu Olsun..


  O En İyi Babaydı..O En İyi...........O En Vefalıydı..O En Takvalıydı..O En Mütevaziydi..O En Doğruydu..O En Adaletliydi..O En Masumdu..O En Dayanıklıydı..O En Zekiydi..O En Asaletliydi..O En Hatipti..O En Emniyetliydi..O En Teslimiyetliydi..O En Şefkatliydi..O En Cömertti..O Bir Beşerdi Lakin En Hayırlısıydı..O İlkti Ve Sondu..Sallallahu Aleyhi Ve Sellem...


  “Yağmur; seni bekleyen bir taş da ben olsaydım
  Çölde seni özleyen bir kuş da ben olsaydım
  Dokunduğun küçük bir nakış da ben olsaydım
  Sana sırılsıklam bir bakış da ben olsaydım
  Uğrunda koparılan bir baş da ben olsaydım
  Bahira’da süzülen bir yaş da ben olsaydım
  Okşadığın bir parça kumaş da ben olsaydım
  Senin için görülen bir düş de ben olsaydım
  Yeryüzünde seni bir görmüş de ben olsaydım
  Senin visâlinle bir gülmüş de ben olsaydım
  Sana hicret eden bir Kureyş de ben olsaydım
  Damar damar seninle, hep seninle olsaydım
  Bâtılı yıkmak için kuşandığın kılıcın
  Kabzasında bir dirhem gümüş de ben olsaydım.”
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kutlu Doğum Haftası ile ilgili Yazı
 3. Kutlu doğum haftasıyla ilgili ilahiler, kutlu doğum haftası ilahileri
 4. Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman - Kutlu Doğum Haftası Nedir
 5. Kutlu Doğum Haftası ile ilgili Şiirler, Kutlu Doğum Hakkında Şiirler
 6. Kutlu Doğum Haftası ile ilgili Tiyatro Oyunu, Kutlu Doğum Hakkında Tiyatro Oyunu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sevgili Efendim,

  Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, bizi görseniz belki de, bunlar mı benim ümmetim diyeceksiniz? Siz Mekke den Medineye hicreti yaşadınız. Muhacirlere Ensarın yardımını siz tavsiye ettiniz. Ensar, gönlünden gelerek gösterdiğiniz yolda yardımlaşmaya koştu. Öyle bir yardımlaşmaydı ki tarifi imkansız. Ancak bu gün bile hala unutulmayan sıcak bir hatıra olarak kaldı.

  Öyle ki seni ziyarete geldiğimde, mescidinin avlusunda tanıştığım bir Müslümana nerelisin? diye sordum, Medineliyim dedi. Ensardanmısın? diye sorunca hıçkırarak evet dedi. Birbirimize sarılarak gözyaşı döktük. İşte tarif edilemeyen ama kalplerde idrak edilebilen bir yardımlaşma. Aradan geçen asırlara rağmen solmayan bir gül gibi kokusunu, duygusunu günümüze taşıyabilen bir kardeşlik.

  Bizde Ensar anlayışı sadece tatlı bir hatıra olarak bulunuyor. Muhacir olmak sadece Mekkeden gelmek değil, Ensar olmak için de Medineli olmak şart değil, biliyorum. Ama ümmetin çoğu bunu bilse bile, idrak edemiyor.
  Efendim, Çeçenistandan muhacir olarak İstanbula gelenler, dullar ve yetimler Ensarın yardımına muhtaç. Hiçbir dönemde yaşanmamış bir bolluk ve refah içerisinde olmamıza rağmen, muhacir var, ensar çok az. Gemisini kurtaran kaptan anlayışını bize öğreten sen değildin. Sen bize kardeşi açken tok yatan bizden değildir demiştin.

  Senin o gül kokunu özlemek, senin için methiyeler yazmak, kıyamet günü ALLAHın izniyle senden şefaat beklemek ümmetinin hakkıdır. Nerede o ümmet dersem, bunu günümüz Müslümanları için aleyhte şahitlik olarak kabul etmeyin. Bu çabam sadece insanlara, Ensar dan olmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek için.

  Seni, bizlere ve alemlere rahmet olarak gönderen Yüce ALLAH (c.c.), bizlere acısın, bizlere mağfiret etsin. Seni seven gönülleri mahzun etmesin. Öyle insanlar biliyorum ki, adın anıldığında büyük bir özlemle iç geçiriyorlar.
  Öyle insanlar biliyorum ki, senin o mübarek makamını ziyaret etmek için can atıyorlar. İşte bu ümmete, Rabbim ümmet olma şuurunu da nasip etsin, inşALLAH. Ensar olmanın ne demek olduğunu idrak etmemiz için bizlere bir anlayış ve kavrayış versin.

  Ateşle imtihan olduğumuz böyle bir zamanda, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz feraset ve dirayet için her şeye Kadir olan ALLAH (c.c.) bizlere yardımcı olsun.

  Derdimiz çok, derman sende. Yazacak çok konu var, mesela Hiroşima da çok kirli bir dönem başlatıldı. Uçaklardan atılan bir bomba ile bir şehir içindekilerle birlikte yakıldı. Zulmün sahipleri hala zulümlerine devam ediyorlar. Şimdilerde ben Müslümanım diyenlerden de kendine destek buluyor.

  Haksız yere bir cana kastedilmesinin bile ne büyük bir suç olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bu zalime kalben de olsa destek vermenin zararını idrak edemiyoruz. Ne yapalım canım , onlar çok güçlü, mecburen yanlarında yer alacağız gibi idrak dışı sözler sarfedebiliyoruz. Halbuki sen bize ALLAHın daha güçlü olduğunu, her şeye Kadir olduğunu anlatmıştın. Bir hesap gününün varlığından bizi haberdar etmiştin. Boynuzsuz koçun bile boynuzlu koçtan hakkını alacağı bir hesap gününden. Üridu Ebii (babamı istiyorum) diye haykıran çocuklar değil bu zulmü yapandan, zulme sessiz kalandan da hesap sormayacak mı? Arun aleykum (utanın!) diyen çocuk bile bunu idrak etmişken, biz kendimizi nasıl savunacağız?

  Sen bize bu dini böyle anlatmamıştın. Ama biz anlatılanları idrak noktasında aciziz, akletme melekemizi kaybettik. Seni hala çok seviyoruz, idrak edemesek de ALLAHın tek ve her şeye Kadir olduğunu biliyoruz. Bu gün için ihtiyacımız olan, Yüce ALLAHın kudretiyle, feraset ve dirayet sahibi olmamızdır. Bunu diliyor ve istiyoruz. Kıyamet günü de Rabbim bize acısın ve merhamet etsin. Yine o gün ALLAHın izniyle şefaatini umuyor ve istiyoruz.

  Buna layık olmasak da... 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Kayıtsız Üye

  Bismillahirrahmanirrahim

  Canım peygamberim,haddimiz olmayarak sana bunları yazmayı istedim. Ne olur kabul buyur. Önce Seni ne kadar sevdiğimi anlatmak istiyorum. Gerçi seni anlatmak kelimelere sığmaz ama içimdeki bu sevgiyi kelimelere dökebildiğim kadar dökmek istiyorum.

  Gönlümün Sultanı! Seni o kadar çok seviyorum ki küçücük bir cümle belki bunu anlatmaya yeter. Seni tanımıyordum yaşamıyordum ve seni tanıyorum ve o gündür yaşıyorum canım Peygamberim. Sen varken ümitsizlik yok, isyan yok, hayasızlık yok, kötü olan hiçbir şey yok. Sen varsın güzellik var, sabır var, huzur var. Belki de senin istediğin şekilde seni yaşayamıyoruz ama Seni yaşamaya çalışıyoruz Ya RasulALLAH. Sünnetlerini öğreniyoruz, Senden ALLAH sevgisini öğreniyoruz. Baktığımız her yerde seni görmeye çalışıyoruz ve en büyük Sevgiliye senden ulaşmayı istiyoruz. Bu sevgi içimizde öyle büyüyor ki, gördüğüm her insana, dağa, taşa, kuşa önüme kim gelirse Seni anlatmak, bizi ne kadar sevdiğini anlatmak istiyorum Ya RasulALLAH.

  Bıraktığın yerde değiliz. O kadar boş yaşıyoruz ki hep ziyandayız. Acaba bizi ümmetin olarak kabul edecek misin? Eğer Sen bizi kabul etmezsen Yüce Rabbim bizleri nasıl affedecek Ya RasulALLAH? Bırakma bizi gönlümün Sultanı, bırakma bizi.

  Sen alemlere rahmetsin Ya RasulALLAH. Sen yüzyıllar ötesinde değilsin, Sen burdasın, yanımızdasın, hemen yanıbaşımızdasın. Seni hakkıyla bir sevebilsek Ya rasulALLAH, Seni tam olarak bir yaşayabilsek.

  Ya Seni bilmeseydik, ya Seni tanımasaydık Ya RasulALLAH. O zaman halimiz ne olurdu? ALLAHıma, Yüce Rabbime şükrediyorum her an, iyi ki senin ümmetin olarak doğduk, iyi ki Seni tanıyoruz, iyi ki Seni biliyoruz Ya RasulALLAH. Sen olmasaydın Ya RasulALLAH her geceki ağlamalar bitmeyecekti. İsyanlar bitmeyecekti babam olmadığı için ama Sende babasız doğup büyüdün Ya RasulALLAH kendimi öyle avutuyorum. Seni çok seviyorum gönlümün Sultanı, bizleri ümmetin olarak kabul et.

  Yüce Rabbim Sen bizleri affet.

  Zatının hatrına affet.

  Ne olur affet bizi.


 11. Kayıtsız Üye

  Bismillahirrahmanirrahim

  Sevgili Peygamberim, kalbimde senin yerini, sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu? Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki, beni tanımanı, beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi , bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

  Senin sevgini kazanabilmek için ne yapabilirim Ya Rasûlullah(s.a.v). Kendimi o kadar dünya işlerine kaptırmışım ki ben bile ne yaptığımın farkında değilim. Sanki sonbaharda bir ağaçta kalmış son bir yaprak gibi kendimi yalnız hissediyorum. Ve rüzgar beni almış koparmış uçuyorum bilmediğim yerlere. Rüzgarın eline esir olmuşcasına, dünyanın zevklerine esir olmuşcasına , rüzgarla uçuyorum. Sonra bir nur denizine düşüyorum. O sensin Ya RasulALLAH. Seni buldum ya Ya RasulALLAH rüzgar beni uçurmasın. O nur denizinde boğulayım. Senin nurunla bende nurlanayım. Beni yanından hiç ayırma Ya RasulALLAH, beni bırakma. Beni rüzgara bir daha verme. Ağacıma dahi geri dönmek istemiyorum. Senin yanındayken bütün kötülüklerden uzak olurum. Senin yanında olmak sana kavuşmak , seninde beni sevdiğini bilmek. Başka ne isteyebilirim ki. Bütün insanlar senin sevginle yanarken, seninde beni sevdiğini bilmek. Biliyorum ki senin bizi sevmen senin güzel ahlakına sahip olmak demektir.

  ALLAHım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım. Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya RasulALLAH. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya RasulALLAH.

  ALLAHım ne olur affet bizi. Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize verki senin sevginle herşeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Günahımız binlerce ,

  mağfiretine sığındık ,mağfiret et ne olur


 12. Misafir

  yüce rabbim sen bizi kazalardan belalardan koru, bizim günahlarımızı affet ya rabbi... [AMİN..]


 13. Misafir Üye

  Basıp üzerinde yürüdüğün toprak olsaydım…
  İçine girip saklandığın mağara,
  “küheylanım” deyip sırtına bindiğin atın,
  avına saldığın kıtmirin,
  elinde taşıdığın sopan,
  omuzlarına aldığın ridan,
  gerdiğin yayın,
  düşmanın bağrına sapladığın okun olsaydım….
  Olduğuma da bin şükür;ya senden uzak kalsaydım…!

  Ben seni kelimelerimle süslemedim…
  Ben senin İsminle kelimelerimi süsledim


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş