Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Fotosentez Nedir – Fotosentez Hakkında Bilgi Dünya , canlı yaşamına en uygun olacak şekilde , özel olarak tasarlanmış bir gezegendir. Atmosferindeki gazların oranından , güneşe
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fotosentez Nedir – Fotosentez Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fotosentez Nedir – Fotosentez Hakkında Bilgi
  Dünya, canlı yaşamına en uygun olacak şekilde, özel olarak tasarlanmış bir gezegendir. Atmosferindeki gazların oranından, güneşe olan uzaklığına, dağların varlığından, suyun içilebilir olmasına, bitkilerin çeşitliliğinden yeryüzünün sıcaklığına kadar kurulmuş olan pek çok hassas denge sayesinde dünya yaşanabilir bir ortamdır. Yaşamı oluşturan öğelerin devamlılığının sağlanabilmesi için de hem fiziksel şartların hem de bazı biyokimyasal dengelerin korunması gereklidir. Örneğin nasıl ki canlıların yeryüzünde yaşamaları için yer çekimi kuvveti vazgeçilmez ise, bitkilerin ürettiği organik maddeler de yaşamın devamı için bir o kadar önemlidir.
  İşte bitkilerin bu organik maddeleri üretmek için gerçekleştirdikleri işlemlere, daha önce de belirttiğimiz gibi fotosentez denir. Bitkilerin kendi besinlerini kendilerinin üretmesi olarak da özetlenebilecek olan fotosentez işlemi, bunların diğer canlılardan ayrıcalıklı olmasını sağlar. Bu ayrıcalığı sağlayan, bitki hücresinde insan ve hayvan hücrelerinden farklı olarak güneş enerjisini direkt olarak kullanabilen yapılar bulunmasıdır. Bu yapıların yardımıyla, bitki hücreleri güneşten gelen enerjiyi insanlar ve hayvanlar tarafından besin yoluyla alınacak enerjiye çevirirler ve yine çok özel yollarla depolarlar.
  İşte bu şekilde fotosentez işlemi tamamlanmış olur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fotosentez Nedir Fotosentez Hakkında Bilgi
 3. Fotosentez Nasıl Gerçekleşir, Fotosentez hakkında bilgi
 4. Solunum Ve Fotosentez Nasıl Bir Değişimdir, Solunum Ve Fotosentez Hakkında bilgi
 5. Fotosentez nedir hakkında bilgi
 6. Fotosentez nedir, Fotosentez nasıl olur, Fotosentez Nasıl Gerçekleşir, Fotosentez hakkında
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş