Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar Araba Koltuklarında Gerçekten Güvende mi? Bebeğimiz ve çocuğumuzla seyahat ederken güvenliği için onu araba koltuğuna oturtuyoruz. Peki koltukları doğru kullanıyor muyuz? Koltukların montelenmesinden kemerlerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklar Araba Koltuklarında Gerçekten Güvende mi?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklar Araba Koltuklarında Gerçekten Güvende mi?

  Bebeğimiz ve çocuğumuzla seyahat ederken güvenliği için onu araba koltuğuna oturtuyoruz. Peki koltukları doğru kullanıyor muyuz?

  Koltukların montelenmesinden kemerlerin bağlanmasına kadar önemli ayrıntıları gözden kaçırmamak gerekiyor. Araba koltuğu satın alırken doğru model ve çocuğun yaşına, kilosuna göre doğru seçim yapmak da çok önemli. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenler ve yapılmaması gereken 3 yanlışı hatırlatıyoruz.

  Koltuğun yanlış monte edilmesi

  En iyi marka araba koltuklarını bile çok iyi montelemek gerekiyor. Araştırmalar %50 oranında koltukların yanlış montelendiğini ve buna bağlı olarak çeşitli kazalara neden olduğunu göstermekte. Bu yüzden araba koltuğunu aldığınızda mutlaka doğru monte edilmesi için servisine gidin. Kendiniz yaptıysanız da bunu mutlaka serviste ücretsiz olarak kontrol ettirin. Montelendikten sonrada birkaç defa çıkarıp tekrar yerine takın ki doğru ve sağlam olduğundan iyice emin olun. Bazı modellerin farklı başka kullanım amaçları da oluyor. Bu tiplerin kolayca montelendiğinden ve güvenirliğinden iyice emin olun.

  Gevşek kemerler

  Kemerlerin sıkı ve güvenli bağlandığından emin olun. Gevşek bağlanan kemerler, boyun, sırt zedelenmelerine neden olup bazen de istenmeyen kalıcı sakatlıklara neden oluyor. Güvenli seyahat için kemerlerin doğru sıkılıkta olması şart. Küçük bebeklerin bacaklarının arasından geçirilen kemerlerin sıkılığını bebeğinizi oturttuktan sonra ölçüp anlayabilir ve ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi her araba seyahatinden önce yapmalı ve kontrol etmelisiniz.

  Koltuk çeşidinin yanlış seçimi

  Çocuğunuz 4 yaşına geldiyse bu sadece yükseltici kullanacak anlamına gelmez. Araba koltuklarının ve yükselticilerin kullanımında ana esaslar ve kurallar geçerlidir, limitler değil. Koltuklar ve yükselticiler yaş ile değil, kilo ve boy ile orantılıdır. Yaşı büyük ama minyon çocuklar yükseltici yerine araba koltuklarında oturmalıdır.

  Şunu unutmamalıyız ki, araba koltukları kaza anında çocuğumuzun güvenliği için yapılmıştır. Lüks değil, bir ihtiyaçtır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Araba,Rüyada Araba Görmek Nedir?
 3. Allah'a İnanan İnsan Kendini Neden Güvende Hisseder
 4. 2018 Muhteşem Spor Araba Modelleri, Spor Arabalar, Müthiş Lüks Spor Araba Modelleri, Spor
 5. Afacan çocuklar, mimiklerle delikanlı çocuklar, hareketli çocuk gifleri, Gülen ağlayan, te
 6. Cin ve Şeytanlardan Güvende Olmak İçin Dua
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş