Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sünnettin faydaları yararları Araştırmaya göre penis üzerinde yaşayan bazı tür bakterilerin sünnet yoluyla ortadan kalkması HIV’in taşınma olasılığını düşürüyor. Sünnet olunduğunda kaybolan sadece penisin ucundaki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sünnettin faydaları yararları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sünnettin faydaları yararları

  Araştırmaya göre penis üzerinde yaşayan bazı tür bakterilerin sünnet yoluyla ortadan kalkması HIV’in taşınma olasılığını düşürüyor.

  Sünnet olunduğunda kaybolan sadece penisin ucundaki fazla deri değil. Son araştırmaya göre deri parçasının altındaki ‘oksijensiz ortamda’ yaşayan bazı bakteriler de sünnetle birlikte ortadan kalkıyor. Önemli nokta, son araştırmalara göre bu bakterilerin HIV virüsünün taşınmasında rol oynuyor olması.  Uganda’da 12 HIV-negatif erkeğin katıldığı klinik araştırmada, penis üzerinde tespit edilen binlerce mikrobun 38 bakteri ailesine mensup olduğu belirlendi. Bu erkeklerin sünnet olmasından sonra bu sayı 36’ya düştü. Ancak bu eksilen 2 familyaya ait mikroplar, HIV virüsünün taşınmasını kolaylaştıran bakteriler.

  Arizona’da yerleşik Translational Genomics araştırma enstitüsünden Lance Price, sünnetle birlikte yok olan bakteri familyasının oksijene dayanıksız ve vajinal enfeksiyonlarla ilişkili bakteriler olduğunu söyledi. Price’ın düşüncesine göre bu bakteriler, sünnetsiz peniste reaksiyonu oluşturuyor, bu da AIDS hastalığına yol açan HIV virüsünün taşınmasını kolaylaştırıyor.

  Sünnet edilen peniste yaşamaya devam eden ‘oksijene dayanıklı’ 36 bakteri ailesi ise, vücudun diğer kısımlarındaki deride yaşayanlarla aşağı yukarı aynı.

  Penisteki bakterilerle ilgili bugüne kadar yürütülen bu en geniş araştırmanın sonuçları ek araştırmalarla teyit edilirse, sünnetsiz kişilerin penislerinde yaşayan ‘oksijen sevmez’ bakterileri yok etmek için özel antibiyotikler geliştirilebilir ve bu yolla korunmasız ilişkilerde HIV bulaşma riski azaltılabilir.
  Erken sünnetin faydaları

  Doğumdan 24 saat sonra yapılan ‘yenidoğan sünneti’, bebeği enfeksiyondan korumada, 10 kat avantaj sağlıyor.

  Bebeklerde oluşan penis kanalı darlığı ve enfeksiyon riskine karşı yapılması önerilen yenidoğan sünneti lokal anestezi ile dikişsiz olarak gerçekleştiriliyor.

  Yenidoğan sünnetini son yıllarda bilinçli anne babaların tercih ettiğini söyleyen Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Cem Kara, “Yurtdışında farklı dinlere mensup olmalarına karşın bebeklerini enfeksiyondan korumak isteyen anne-babalar da bu sünneti yaptırıyor. Ancak yeni doğmuş bebeklerde örneğin cinsel organda şekil anomalisi varsa, idrar deliği altta ya da üstteyse, 6-7 ay sonra genel anestezi ile ameliyat şeklinde sünneti yapmak gerekiyor” diyor.

  Bebeklerde ilk bir yıl içinde sünnet derisinde daralma ve idrar yolu enfeksiyonu oluştuğunu anlatan Dr. Cem Kara, yenidoğan sünnetinin avantajlarını şöyle sıralıyor:

  • Lokal anestezi sayesinde bebekler genel anestezinin olumsuzluklarından uzak kalıyor.
  • Yara iyileşmesi daha kolay oluyor.
  • Enfeksiyondan korunuyorlar.
  • Evde bakım kolaylığı oluyor.
  • Pansumana ihtiyaç olmuyor.
  • Sünnet olduktan sonra bebek aynı şekilde giydirilebiliyor.
  • Emzirme, bebeğin ağrısının dinmesini sağlıyor.
  • Bebeğin yarası 24-48 saatte iyileşiyor.
  • Bebek sünnet olduktan 48 saat sonra banyo yapabiliyor.

  NEDEN 24 SAAT BEKLENİYOR?
  Yenidoğan sünneti yapabilmek için doğumdan sonraki 24 saatlik süreyi geçirmek gerekiyor. Bu sürede bebeğin hayatla bağdaşması izleniyor, kalp ve akciğerinde sorun olup olmadığına bakılıyor. Dr. Cem Kara, bebekler doğduğunda K vitamini iğnesi yapıldığını, bunun da kanamayı önlediğini söylüyor. Karaciğerin bazı maddeleri yeterince üretememesi ve bağırsaktaki bakterilerin yapılamaması nedeniyle K vitamini olumlu etki yapıyor. K vitamininin etkisi ise 24 saatte görülebiliyor.

  Ailelerin bebek daha anne karnındayken bu kararı vermelerinin daha doğru olduğunu, bebek doğduktan sonra anne-babaların duygusallaşıp sünnet yaptırmaktan kaçındıklarını anlatan Dr. Kara şunları söylüyor:

  “Anne ve babaların bu durumda ilk bir ayı beklemelerini öneriyoruz. İlk 24 saati geçirip sünnet yapmak bebeklerin ağrı duygusunun çok az olması nedeniyle sıkıntı yaratmıyor. Annenin bebeğini emzirmesi, sütteki bazı maddelerin yatıştırıcı etkisi bebeğin bu süreci daha rahat atlatmasını sağlıyor. Böylece sünnet sonrası ağrı kesiciye gerek kalmıyor, annenin emzirmesiyle sorun çözülüyor.”

  YA 2 YAŞINA KADAR, YA 6 YAŞINDAN SONRA...
  Sünnet konusunda doğru yaşın ne olduğu her zaman merak ediliyor. Dr. Cem Kara doğduktan sonraki ilk 24 saatte yapılmıyorsa, 0-2 yaş arasında sünnet yapılmasını önerdiklerini, 2-4 yaş arasındaki çocukların sünnet konusunda psikolojik travma yaşayabileceklerini belirtiyor. Kara, bir ayı geçiren bebeklerin genel anestezi altında sünnet edilmesi gerektiğini vurguluyor.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Altınotu Faydaları, Yararları
 3. Greyfurtun Faydaları Yararları,greyfurtun yararları ,greyfurt suyunun faydaları , greyfurt
 4. Banotunun Faydaları Yararları,Banotu Otu - Gavur Haşhaşı Yararları - Banotu Otu Hakkında,B
 5. Gelincik otu - gelincik otu yararları - aşotunun faydaları-Gelincik Otunun Faydaları Yarar
 6. Domatesin yararları, Domatesin faydaları nelerdir, Domatesin yararları hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş