Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir? 4-12 yaş arası çocuk ların yüzde 5’inde görülen dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık. Eğer

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir?


  4-12 yaş arası çocukların yüzde 5’inde görülen dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık.

  Eğer müdahale edilmezse davranış bozukluğuna dönüşebilen bu dikkat eksikliği doğru ele alındığında, özellikle okul öncesi fark edilen vakalarda tamamen tedavi edilebiliyor.  Bu çocuklar diğer yaşıtlarından daha fazla kontrol ve disipline ihtiyaç duyarlar. Ailenin, çocuğun günlük rutinini ve evdeki düzenini dikkatini toplayabileceği, ders çalışabileceği şekilde düzenlemesi gerekir.

  Anne baba çocuğun aşırı hareketliliğini kontrol etmeli, kurallar konusunda net ve tutarlı olmalı, çocuğun dikkat süresini uzatacak bulmaca vb. egzersizlere yönlendirmeli, onları anlayışla karşılarken yapabileceklerinin en iyisi de beklemeli.

  Öğretmenin tutumu da tedavi sürecini oldukça etkiler. Öğretmenler bu çocukların yetenekli oldukları alanları keşfetmeli, hareketli yapıların�� kontrol etmeli, bilgi düzeylerini onlara uygun yöntemlerle ölçmeli, farklı tutumlarından dolayı arkadaşlarıyla yaşayacakları ilişki sorunlarını çözmelerine yardımcı olmalıdır.

  Dikkat eksikliği yaşayan çocukların aile ve öğretmenin yanı sıra ruh sağlığı uzmanından yardım almaları da yaşamlarını kolaylaştırır. Uzman çocuğa dikkat artıran ilaç ve egzersizler vererek tedavi edebilir.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) nasıl bir hastalıktır?
 3. Dikkat Eksikliği,Dikkat Eksikliği Tedavisi,Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir,Dikkat Eksikli
 4. Çocuklarda dikkat eksikliği belirtileri nelerdir
 5. Yaşa Bağlı Dikkat Eksikliği Slaytı - Yaşa Bağlı Dikkat Eksikliği ile ilgili PowerPoint Sun
 6. Özgüven nasıl gelişir, insanın özgüveni nasıl gelişir, özgüven nasıl kazanılır, özgüven na
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş