Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Parmak Emme Alışkanlığı Çocuklarda 1 yaşına kadar parmak emmenin normal olduğunu belirten uzmanlar , 5-6 yaşından sonra bu durumun tehlikeli geleceğin habercisi olabileceğini kaydettiler.Derlenen

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Parmak Emme Alışkanlığı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Parmak Emme Alışkanlığı


  Çocuklarda 1 yaşına kadar parmak emmenin normal olduğunu belirten uzmanlar, 5-6 yaşından sonra bu durumun tehlikeli geleceğin habercisi olabileceğini kaydettiler.Derlenen bilgilere göre, çocuklar emme faaliyetlerinden büyük keyif alıyorlar.

  [IMG]http://www.************.net/forum/attachment.php?attachmentid=13569&d=1287603503[/IMG]


  Bebekler annelerini emerek onla aralarında duygusal bir bağ kuruyor ve bu arada karınlarını da doyurulorlar. Uzmanlar, çocuklarda 1 yaşına kadar emme faaliyetinin faydalı ve normal olduğunu belirtiyor. Uzmanlara göre bebek beslenmesi bittikten sonra da parmağını emerse bu yeterince emme faaliyetinin yerine getirilmediğini diğer bir deyişle yeterince doyurulmadığını düşündürebilir. Yapılan araştırmalara göre, 5-6 yaşlarına kadar parmak emmenin zararlı olmadığını anlatan uzmanlar, “Ancak sosyal ortamlarda ebeveynler çocukların bu davranışından rahatsızlık duyarlar ve bu emme davranışı ebeveynler için sorun olur” dediler. Uzmanlar ebeveynlere şu önerilerde bulunuyor.

  [IMG]http://www.************.net/forum/attachment.php?attachmentid=13568&d=1287603464[/IMG]


  “Çocuğunuzu ürkütmeden hatta onunla beraber emme taklidi yaparak duygularını anlamaya çalışınız. Emme davranışı çocuk gelişiminde bir gereksinim olmakla beraber 6 yaşından sonra duygusal bir sorun olarak değerlendirilir. Bu nedenle çocuğunuzla olan iletişiminizi tekrar gözden geçirin. Ev ortamına katılacak yeni bir kardeş veya var olan ortamdaki değişiklikler çocuğunuzda kaygı yaratabilir bunları göz önüne alın. Sonuçta bu davranış eleştirilmeden ilgisini başka yönlere çekilerek ortadan kaldırılabilir”.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Parmak Uyuşması Neden Olur, Parmak uyuşmasının tedavisi
 3. Çocuklarda Parmak Emme
 4. Parmak çıtlatmanın zararı varmı,Parmak çıtlatma zararlı mı, Parmak neden çıtlar
 5. Parmak Çıtlatma Nedir, Parmak Çıtlatmanın zararları, Parmak Çıtlatmanın zararı varmı
 6. e-Pasaportlarda parmak izinin de saklandığını duydum. Parmak izim nerede kullanılıyor?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş