Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yalan söyleyen çocuk ların eğitimi çocuk ne zaman yalanı söyler - yalan ve çocuk - yaşlara göre söylenen yalanlar nelerdir - çocuk hangi yaşta hangi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yalan söyleyen çocukların eğitimi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yalan söyleyen çocukların eğitimi

  çocuk ne zaman yalanı söyler - yalan ve çocuk - yaşlara göre söylenen yalanlar nelerdir - çocuk hangi yaşta hangi yalanı söyler - cocuk egitimi ve yalan

  Yaşlara göre söylenen yalanlar nelerdir?

  Psikoloji İstanbul Danışmanlık Eğitim ve Araştırma Merkezi psikologlarından Sevilay Kahveci, “Çocuklar ve Yalan Söyleme Alışkanlıkları” konusu altında bazı bilgiler verdi. 3 yaşına kadar, çocukların hayal içerikli ve abartılı sözler söylemesi normal görülebilir. 4 ile 6 yaş arasındaki çocukların, cezalardan kaçma veya bir isteğinin kabul görmesini sağlama gibi nedenlerden dolayı yalan söylemesi mümkündür.

  Çocuklar, bu yaşlarda kişilik gelişimlerinin büyük bir kısmını tamamlarlar. 7 ile 11 yaş arasındaki çocukların yalan söyleyebileceği konular artmıştır. Toplumda birey olarak algılanan ve değer verilen çocuk çeşitli açıkları kapatma, kendini güvende hissetme ve bazı davranışlarını saklama gereksinimi duyduğu için yalan söyleyebilir. Ergenlik çağına gelen çocuklar ise artık ailesi ile olan bağlarını koparmak veya biraz gevşetmek için çeşitli yalanlar söyleyebilir. Bu yaşlardaki çocuklar aile hayatından soğuyabilir ve iç dünyalarına yönelebilirler.

  Yalan söyleyen çocuğa nasıl davranmak gerekir?

  Birçok kişi çocuğunun yalan söylediğini anlayabilir, önemli olan bu durumda nasıl davranılması gerektiğidir. Bu durumda onu cezalandırmak yerine ona yardımcı olmaya çalışmak gerekir. Yalan söylemesinin sebebi araştırılır ve gerekli uyarılar sakince yapılırsa çocuğun onuru kırılmamış olur. Çocuğa sert çıkarak yalan söylememesini sağlamak mümkün değildir, bu davranış çocuğu daha çok yalana itecektir. Böyle bir durumda da aile bireyleri arasındaki güven ve sevgi azalabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 7-12 yaş arası çocukların eğitimi ile ilgili video
 3. Yalan Söyleyen İnsan Nasıl Anlaşılır
 4. Yalan Söyleyen İnsan Nasıl Anlaşılır, Yalan Söyleyen İnsan Nasıl Belli Olur
 5. Kuş Eğitimi-Evcil Kuş Eğitimi-Evde Kuş Eğitimi
 6. Çocukların Yalan Söylemesi Nasıl Önlenir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş