Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda Öksürük Her ne kadar anne babalar için çocuk larının öksürüğünü duymak , özellikle gece uykuyu bölen öksürüklerle uyanmak üzücü olsa da , aslında öksürük

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Arrow Çocuklarda Öksürük

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda Öksürük

  Her ne kadar anne babalar için çocuklarının öksürüğünü duymak, özellikle gece uykuyu bölen öksürüklerle uyanmak üzücü olsa da, aslında öksürük vücudun normal bir savunma mekanizmasıdır. Normalde solunum yolu mukozası, üzerideki tüysü yapılar ve ürettiği mukus ile virüs, bakteri, toz zerresi gibi yabancı maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Enfeksiyon sırasında bozulan bu mekanizmanın yerine öksürük refleksi aktifleşir. Ayrıca yabancı maddeyi atabilmek için mukus ( balgam ) üretimi de artar.
  Öksüren Çocuğa Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Çocuğunuz öksürüyorsa evde alacağınız basit önlemlerin çok yararı olabilir:
  Sigara İçmeyin: Çocuk olan evlerde, evin hiçbir yerinde sigara içmeyin, içilmesine izin vermeyin. Sigara dumanı, solunum yolunun koruyucu mekanizmalarını bozmakta, balgam üretimini arttırmaktadır.
  Bol Su İçirin: Balgamın daha kolay atılabilmesi sıvı kıvamlı olmasına bağlıdır. Bu da en kolay, sıvı alımını arttırarak sağlanır. En iyi balgam sökücü sudur.
  Havadaki Nemi Arttırın: Özellikle kış aylarında iç mekanlardaki hava kuru olmakta, bu da solunum yollarının kuruluğuna, mukus kıvamının artmasına yol açmaktadır. Havayı nemlendirmenin en iyi yolu, soğuk buhar makinesi kullanmaktır. Soğuk buhar, solunum yollarındaki iltihabi reaksiyonu çözmede daha etkilidir, böylece öksürüğü rahatlatır. Ancak çoğu çocukta görülen buharın olumlu etkisi, alerjik hırıltısı olan çocuklarda görülmemektedir.
  Öksürün Çocuk Ne Zaman Doktora Götürülmelidir?

  Evde yukarıdaki yardımcı yöntemlerle sonuç alamadıysanız
  Öksürük giderek artıyorsa
  Hırıltı varsa
  Ateş yükseliyorsa, çocuk doktoruna başvurmalısınız. Özellikle doktor önerisi olmadan ezbere öksürük şurubu kullanmanın yarar değil zarar verebileceğini unutmamalısınız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Öksürük Nasıl Tedavi Edilir, ÖksürüK Nasıl Geçer
 3. Öksürük Nasıl Kesilir, Öksürük Nasıl Geçer
 4. Öksürük Nasıl Geçer, Öksürük İçin Doğal Tedaviler
 5. Kuru Öksürük öksürk tanısı - öksürük nasıl geçer - kuru öksüürk ve boğaz yanması
 6. Ender Saraç öksürük tedavisi, Ender Saraç Öksürük İçin Kara Turp ve Bal Karışımı Tarifi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş