Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Pişik , Bebek Pişiği , Pişik Neden Olur? Bazı çocuk ların cildi çok duyarlıdır. En ufak bir ihmal böyle çocuk larda pişiğe neden olur.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Pişik, Bebek Pişiği, Pişik Neden Olur?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Pişik, Bebek Pişiği, Pişik Neden Olur?

  Bazı çocukların cildi çok duyarlıdır. En ufak bir ihmal böyle çocuklarda pişiğe neden olur. Bundan başka, pişik şu nedenlerle ortaya çıkar:

  • Bebeğin banyosu ihmal ediliyorsa,
  • Altı düzenli açılmıyorsa,
  • Kullanılan pudra çocuğun cildine uygun değilse (Pudranın çocuğun cildine uygun olup olmadığını) nerden anlamalı? Bu bölümde önerilen şeylerin hepsini yaptığınız halde değişme olmuyorsa büyük bir olasılıkla pişiğin nedeni pudradır.
  • Kullanılan sabun çocuğun cildini rahatsız edebilir. Piyasada ki iyi cins bebek sabunlarından birini kullanın.
  • Bebeğin çamaşırlarında sabun kalması da pişiğe yol açar. Bunun için özellikle çamaşırları iyice sudan geçirmek -duru lamak- gerekir.

  Eğer çocuğunuzda pişik varsa, yukardaki nedenleri aklınız dan geçirin. Farkına varmadan yanlış ya da eksik bir şey yapmış olabilirsiniz. Kısa sürede pişik nedenini bulacaksınız.

  Pişikler, bezlerin vücuda sıkı sıkıya değdiği yerlerde daha çok görülür. Kullandığınız bezler yeterince yumuşak değilse bu da bir pişik nedeni olabilir. İdrar ve kakada tahriş edici pek çok madde vardır. Bu maddeler önceden pişik olan yerlere değerse deride yaraların oluşmasına bile yol açabilir. O halde, pişiği olan çocuğun altını çok sık değiştirmeniz gerekmektedir. Bezleri iyice kaynatmalısınız. Bu şekilde hem üzerindeki mikropların ölmesini, hem de kalmış sabun zerrelerinin yok edilmesini sağlamış olursu nuz.

  Başlangıç durumundaki pişiklere zeytinyağı ya da başka çocuk yağlarından sürebilirsiniz. Pişik geçene kadar bebeğe lastik külot giydirmeyin ve banyosunda da sabun kullanmayın.

  Pişik eğer böyle basit önlemlerle geçmiyorsa o zaman doktorunuza başvurmanız gerekir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklerde Pişik Nasıl Engellenir
 3. Bebeklerde En Sık Görülen Cilt Problemi, Bebek Pişikleri Ve Çözümleri, Bebeklere Özel Pişi
 4. Pişik, bebeklerde pişik, bebeklerdeki pişiğe bitkisel çözüm
 5. Bebeklerde Pişik
 6. Pişik Pişik Nedir Nasıl Oluşur Pişik Nasıl Tedavi Edilir Nasıl Geçer Neler Yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni doğan bebeklerde pişik neden olur

  Bebeğiniz, yeni doğan döneminde tuvalet alışkanlığını edinmemiş olduğundan, ve bu nedenle idrar ve dışkısını kontrolsüzce yapar. Her iki atıkta bebeğinizin cildine zarar verir ve ciltte tahrişlere neden olabilir. Bu tahrişler de zamanla bacak arasında pişik oluşumuna neden olabilir. Bez kullansanız da, bebeğiniz tuvalet alışkanlığı edinene kadar, bacak aralarında pişik oluşumu sık sık kendini gösterebilir.

  Ancak pişikler, genel olarak ciddi boyutlara ulaşmadığından, pişik kremleri ya da vücut losyonları sürerek bebeğinizi rahatlatabilir ve pişiği tedavi edebilirsiniz. Bebeğinizin kullandığı bezin yapısı da, pişik oluşumuna neden olabilir. Alt bezinin olması gerekenden daha küçük, daha sıkı ve dar olması da bebeklerde pişik oluşumuna neden olan etkenlerdendir. O nedenle, mutlaka bebeğinizin vücut yapısına uygun boyutlarda bir bez tercih etmelisiniz.

  Tüm bunların yanında, bebeğinizin bezinin üstüne giydiği kıyafetler de oldukça önemlidir. Sentetik kıyafetler ısı ve nemin artmasına neden olduğundan, yine o bölgede tahriş oluşumuna ve sonrasında pişik oluşumuna neden olmaktadır. Bu durumda, bacak aralarında hafif kızartı ve kabarcıklar meydana gelebilir. Ancak bunu, içeriğinde çinko bulunan bir pişik kremi ile tedavi edebilirsiniz.

  Forumlord 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş