Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Sünnet Sonrası Bakım Nasıl Yapılır Bebekken yapılan sünnet , çocuk için çok daha faydalı ve sağlık lıdır. Eğer siz de çocuğunuzun sünnetini bebekken yaptırırsanız
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Sünnet Sonrası Bakım

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Sünnet Sonrası Bakım Nasıl Yapılır

  Bebekken yapılan sünnet, çocuk için çok daha faydalı ve sağlıklıdır. Eğer siz de çocuğunuzun sünnetini bebekken yaptırırsanız, ileride ona bu durumu kabul ettirmek ya da sünnet ettirmeye zorlamak gibi zorluklarla da uğraşmazsınız. Bebeklerde yapılan sünnet sonrası, anne ve babaya çok büyük bir görev düşmez.

  Bebeğin Sünnet Sonrası Bakımı Nasıl Olmalı

  Yapılması gereken, bölgenin düzenli olarak temizlenmesi ve pansuman yapılmasıdır. Sünnet işlemi yapıldıktan sonraki ilk gün, oluşabilecek ağrıları engellemek için verilen ağrı kesicilerin düzenli verilmesi gerekmektedir. Ancak yine de, bebeklerde sünnetin neden olduğu ağrı, böbrek ya da kemik ağrısı gibi şiddetli bir ağrı değildir. Sünnet sonrası bakım içerisinde bebeğin normal bakımı yer almaktadır. Bölgenin mikrop kapmaması için düzenli olarak bebeğinize banyo yaptırmayı ihmal etmeyin. Bölgeye su ya da dışkı değmesi, herhangi bir enfeksiyon riski oluşturmadığından, bebeğinizin bezini gönül rahatlığı ile bağlayabilirsiniz.

  Çeşitli kremlerle, sünnet sonrası oluşabilecek kızarıklık ve ağrıları hafifletebilirsiniz. Tabi bu krem, mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Ayrıca sünnet sonrası bakım ile ilgili bilmeniz gereken diğer bir nokta da, idrarın antiseptik özellikte olduğudur. Yani idrarın yara iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle, sürekli çocuğun idrarını temizlemekle uğraşmayın.

  Editör
  Rüya Gözlü


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Saç Bakım İçin Tavsiyeler zarar görmüş saçlarda bakım - saçlarda solmayı nasıl önleriz - s
 3. Sünnet Nedir -Sünnet yapılmasının gerekçeleri nelerdir?
 4. Sünnet Sonrası Öneriler
 5. Sünnet Nedir – Sünnet Hakkında Bilgiler
 6. Ehl-i Sünnet nedir? Ehl-i Sünnet ne demektir? Ehl-i Sünnet kimlerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş