Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hastalandığımızda Neler Yapmalıyız ÇOCUKLARIN HASTALIKLARI ANINDA ALINACAK İLK TEDBİRLER Çocuk nezle olduğu zaman burun deliklerine wicks sürmelidir. Nezle çok ağır ise , çocuğu yatağa yatırmalı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hastalandığımızda Neler Yapmalıyız

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hastalandığımızda Neler Yapmalıyız

  ÇOCUKLARIN HASTALIKLARI ANINDA ALINACAK İLK TEDBİRLER


  Çocuk nezle olduğu zaman burun deliklerine wicks sürmelidir. Nezle çok ağır ise, çocuğu yatağa yatırmalı ve sıcak limonata ve ıhlamur içirmelidir.

  Çocuk öksürürse, göğsüne sıcak su pansumanı yapmalı ve sıcak süt veya sıcak limon suyu içirmelidir.

  Çocuğun ateşi varsa, gövdesine suda ıslatılmış bez sarılmalıdır. İstifra ederse, perhiz yaptırmalı, karnı ağrıyorsa, üstüne sıcak bez koyarak ıhlamur içirmelidir.

  Çocuğun burnu kanarsa, ya badem yağı yahut alkol damlatmahdır. Ve sıcak bez ile kompres yapmalıdır.- Harareti varsa derhal bir çocuk hastalıkları hekimine baş vurmalıdır.

  Çocuğun bir yeri asitli bir madde ile yanarsa, kat’iyyen su sürmemeli, süt veya tebeşir tozu karışımını koymalıdır, ateş ile veya sıcak su ile yanarsa, su ile yıkamalı, zeytin yağı veya ketenyağı (beziryağı) koymalıdır.

  Çocuğun gözlerine asitli madde kaçarsa, içine soğuk su akıtmalı ve derhal hekime götürmelidir.

  Çocuğun bir yeri yaralanırsa oksijenli su ve gazlı bez ile temizleyip, kaynatılmış gazlıbezle merhem koymalıdır.

  Bir tarafı burkulursa, kımıldatılmamah ve soğuk su ile pansuman yapmalıdır.

  Çocuk iğne veya diğer şeyler yutarsa, derhal haşlanmış patates veya bol ekmek yedirmeli, aynı zamanda vakit geçirmeden bir hekime göstermelidir.

  Kusmalar ve ishalle vücudun çok fazla su kaybetmesi ve çocuğun iştahsızlığı sebebiyle de az içmesi karşısında vücudun susuz kalması tehlikesi de baş gösterir ki, bu hâdise, mide ve barsak bozukluğundan daha önemlidir. Araya böyle bozukluğun da katılması çok fena önlenmesi mümkün olmayan birtakım fenalıklara yol açabilir.

  Demek ki, yavruların mide, barsak bozuklukları ne kadar önceden anlaşılırsa, yapılacak iş de o kadar kolay olur; yiyecekleri kesmek, mide ve barsağı isürahate sokmak, belki hintyağı gibi bir müshil vererek barsaktaki hazmedilmemiş ve bozulmuş yiyeceklerin bir an evvel dışarıya atılmasını sağlamak bu arada vücudun su ihtiyacını yerine koymak için çocuğa ağızdan, evvelce olduğu kadar içecek şeyler, yâni çay, pirinç suyu gibi sulu şeyler vermek lâzımdır.

  Yaz ishaline yakalanmış bir yavrunun sağlığına tekrar kavuşması, tedbirlerin mümkün olduğu kadar çabuk ve düzenli olarak alınmasına ve ishal geçmezse bir hekime müracaat ederek tavsiyelerine riayete bağlı olduğu asla unutulmamalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mevlid Kandilinde Neler Yapmalıyız
 3. Berat kandilinde neler yapmalıyız
 4. Yılan ısırmasında neler yapmalıyız
 5. Deprem sırasında neler yapmalıyız
 6. miraç kandilinde neler yapmalıyız
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş