Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Aileler çocuk larındaki okul korkusunu geçirmek için ne yapabilir? Okul korkusu yaşayan çocuğun öncelikle anlaşılmaya ihtiyaç d uydu ğunu unutmamalısınız. Ona her zamankinden daha yoğun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aileler çocuklarındaki okul korkusunu geçirmek için ne yapabilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Aileler çocuklarındaki okul korkusunu geçirmek için ne yapabilir?


  Okul korkusu yaşayan çocuğun öncelikle anlaşılmaya ihtiyaç duyduğunu unutmamalısınız. Ona her zamankinden daha yoğun şekilde sevginizi, şefkatinizi göstermelisiniz.

  Okul ortamına geliştirdiği tepkiye karşı istikrarlı bir şekilde anlayışlı tavır takının, çocuğunuz onu yargılamadan dinleyebileceğinizi hissetmeli, bu duygusunu sizinle paylaşabileceğinden emin olmalı.

  Çocuğunuzun okuldan korktuğunu fark ettiğinizde, sorunu ertelemeden ele alın. Onu karşınıza alıp sakin ve tatlı bir dille onunla konuşun. Okula gitmenin onun için neden önemli olduğunu ona anlayabileceği cümlelerle anlatın.  Bu dönemde çocuğunuzla diyaloğunuzu zayıflatmayın ancak okula gitmeme isteğine kesinlikle olumlu yanıt vermeyin. Okula yeni başlayan çocuğunuz bir hafta dahi bu ortamın ve derslerin dışında kaldığında, onu tekrar okula göndermek çok daha zor olacaktır.

  Çocuğunuz okula gitmemek için şiddetle dirense, ağlama krizi geçirse dahi mutlaka düzenli olarak okula gitmesini sağlayın. Bunun için ona elinizden gelen tüm desteği verin.

  Sabahları okula birlikte gidin, çocuğunuz okula girdikten sonra bir süre okul bahçesinde beklediğinizi gördüğünde bu da onu rahatlatacaktır. Okul çıkışı onu okuldan alabilir, okul hakkında sohbet ederek eve gidebilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sizin Öğrenci Kulübünüz Yıldız Okul Projesi İçin Neler Yapabilir
 3. Diş ağrısını geçirmek için yapılması gerekenler
 4. Diş ağrısını geçirmek için ne yapmalıyım
 5. Diş ağrısını geçirmek için ne yapmalıyız
 6. Ailede Çatışma ve Boşanma aile içi çatışmaların çocuklara etkisi - çocuklar için boşanmayı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş