Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar Ve Kahvaltının Önemi PROF. DR. AYÇA VİTRİNEL: -''ÇOCUĞUN MUTLAKA KAHVALTISINI YAPARAK OKULA GİTMESİ GEREKİR. ÇÜNKÜ KAHVALTI ÇOCUĞUN OKUL BAŞARISINI VE DERSLERDEKİ UYUMUNU ARTTIRIR'' Yeditepe

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklar Ve Kahvaltının Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklar Ve Kahvaltının Önemi

  PROF. DR. AYÇA VİTRİNEL: -''ÇOCUĞUN MUTLAKA KAHVALTISINI YAPARAK OKULA GİTMESİ GEREKİR. ÇÜNKÜ KAHVALTI ÇOCUĞUN OKUL BAŞARISINI VE DERSLERDEKİ UYUMUNU ARTTIRIR''
  Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ayça Vitrinel, çocukların mutlaka kahvaltısını yaparak okula gitmesi gerektiğini belirtti.
  Prof. Dr. Vitrinel, yaptığı yazılı açıklamada, çocuğun hastalıklarla baş etmesi ve sağlığı için beslenmenin büyük önem taşıdığını, 6-12 yaş arasının çocukların gelişim gösterdikleri ve konsantrasyonlarının yüksek olması gereken dönemlerden olduğunu vurguladı.
  Vitrinel, ''Okula giden çocukların beslenme planında kahvaltının önemi büyüktür. Çocuğun mutlaka kahvaltısını yaparak okula gitmesi gerekir. Çünkü kahvaltı, çocuğun okul başarısını ve derslerdeki uyumunu arttırır. Ancak kahvaltıdaki besin maddelerinin dengeli alınması gerekiyor. Öğrenci okulda ara öğünlerde meyve, yoğurt, süt gibi yiyecekler almalı'' görüşünü dile getirdi.
  Okul çağı çocuklarında damlacık yoluyla bulaşan üst solunum yolu enfeksiyonlarının sık görüldüğünü, özellikle viral enfeksiyonların çok yoğun olduğunu kaydeden Vitrinel, bu tür rahatsızlıklarda burun damlalarının tedavi olarak yeterli olduğunu bildirdi.
  Okula yeni başlayan çocukların ilk hevesin kitaplarını her gün taşımak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ayça Vitrinel, şunları kaydetti:
  ''Halbuki çanta ağırlığının çocuk ağırlığının yüzde 15'ini geçmemesi gerekir. Bu da okul çağında aşağı yukarı 3 kiloya denk gelir. Ağır çantalar omurga eğriliklerine, bel ağrılarına neden olur. Çift askılı çantaların tek askılı olarak bir omuzda kullanılması şikayetleri arttırır. Çanta yerleştirilirken ağır olan materyaller bel bölgesine yakın yerleştirilmelidir. Çocuk uzun süre ayakta kalacaksa çantasını mutlaka omuzlarından indirmelidir. Çift askılı taşıma dışında, çantaları belden de bağlamak sağlık açısından önemlidir

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuk Hakları Kavramı Neden Ortaya Çıkmış Olabilir Bu Hakların Çocuklar Açısından Önemi Ne
 3. Lösemili Çocuklar İçin LÖSEV'in Önemi Nedir
 4. Çocuk Vakfının Çalışmalarının Çocuklar Açısından Önemi Nedir
 5. Daha Zeki Çocuklar Yetiştirmek, İlk Üç Yılda Anne-Çocuk İlişkisinin Önemi, Bebeğin Sosyal
 6. Afacan çocuklar, mimiklerle delikanlı çocuklar, hareketli çocuk gifleri, Gülen ağlayan, te
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş