Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda Tuvalet Eğitimine nezaman başlanır Çocuklarda Tuvalet Eğitimi hakkında bilgi Çocuklarda Tuvalet Eğitimi nasıldır Tuvalet eğitimi için ‘doğru’ yaş çocuğun hazır olduğu zamandır. Uzmanlar ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda Tuvalet Eğitimi nasıldır, Çocuklarda Tuvalet Eğitimine nezaman başlanır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda Tuvalet Eğitimine nezaman başlanır
  Çocuklarda Tuvalet Eğitimi hakkında bilgi
  Çocuklarda Tuvalet Eğitimi nasıldır

  Tuvalet eğitimi için ‘doğru’ yaş çocuğun hazır olduğu zamandır. Uzmanlar, tuvalet eğitimi için en uygun zamanın iki yaş ve sonrası olduğunu belirtiyor ve kesinlikle zorlanmaması gerektiğini önemle vurguluyor. Zorlamak çocuğu psikolojik yönden olumsuz etkileyebiliyor.

  Uygun Zaman Ne Zaman?

  Her çocuğun tuvalet eğitimine hazır olma yaşı farklıdır Bazıları 18 ile24 ay arası buna hazır olma belirtileri gösterirken, bazı çocuklarda ise bu süre 30 aya kadar sürmektedir.

  Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmeli?
  çocuğunuzun bezi bırakıp tuvaleti kullanmaya başlayacağı gün, onun için çok önemli bir gündür. Bütün bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra, ona artık bebek bezlerine ihtiyacınızın olmadığını anlatın. Uygulamayı yapacağınız günden en az 2–3 gün önce, bundan sonra bez kullanmayacağınızı söyleyin. Son gün:”Yarın önemli bir gün. Artık benim çocuğum büyüyor, bezlerini kaldırıyoruz ve annesi,babası gibi,o da tuvaleti kullanacak.”gibi ifadeler kullanarak çocuğunuzu bu duruma hazırlayın.Uygulamayı başladığınız andan itibaren çocuğun anlayabileceği basit cümleler seçin.


  Tuvalete ihtiyacı olduğunda söylemesi için onu cesaretlendirin.Tuvaletini yaptıktan sonra ise haber verdiği için onu övün. Her başarıda onu övün, memnuniyetinizi bir gülücük veya sarılma bazen de küçük bir ödülle gösterin. Ara sıra ortaya çıkabilecek başarısızlık durumlarında onu eleştirmeyin. Bu durum sadece çocuğu üzer ve de işinizi zorlaştırır. Yatmaya hazırlanan çocuğa çok sulu gıdalar vermemek, aşırı hareketliliği engellemek ve uykudan önce tuvalet ihtiyacını gidermek önemlidir; ayrıca, gece belli bir saatte çocuğu tuvalete kaldırmak gerekir. örneğin; saat 21.00’de uyumuş olan çocuğu gece 12.00 – 01.00 sıralarında tuvalete kaldırmak ve mutlaka uyanık olmasını sağlamak şarttır.

  Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürer?
  Her çocuk farklıdır. Genellikle, önce bağırsak kontrolü sağlanır. çoğu çocuk, 3-4 yaş dolayında bağırsak kontrolü ve gündüz idrar kontrolünü başarır. Geceleri kuru kalmak içinse, bazen birkaç ay ve hatta yıla daha gerek duyabilir. Kızların çoğu ve erkeklerin ¾' ü 5 yaşında geceleri kuru kalabilmektedir. Ancak, yatak ıslatma çocukluk çağında sık rastlanan bir durumdur ve kontrol yaşı genetik etkenlerle belirlenir. çocuğunuza kızmadan önce, annenize kaç yaşında kuru kalmayı başardığınızı sorun!

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı
 3. 2018 tuvalet modası, Tuvalet abiyeler, Tuvaletler, tuvalet gece elbiseleri, Tuvalet model
 4. Harika Nisan Kiyafetleri, 2018 yaz tuvalet modası, Tuvalet abiyeler
 5. Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
 6. Çocuklara Tuvalet Eğitimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş