Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Karpuz Ve Peynir İkilisine Dikkat , Bunları Biliyormusunuz , Dikkate Alınması Gereken Öneriler Uyarılar Karpuz ve peynir... Türk halkının özellikle yaz aylarında severek tükettiği bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karpuz Ve Peynir İkilisine Dikkat, Bunları Biliyormusunuz, Dikkate Alınması Gereken Öneriler Uyarılar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Karpuz Ve Peynir İkilisine Dikkat, Bunları Biliyormusunuz, Dikkate Alınması Gereken Öneriler Uyarılar


  Karpuz ve peynir... Türk halkının özellikle yaz aylarında severek tükettiği bu iki gıdada gizli bir tehlikenin olduğu anlaşıldı.
  Yaz sofralarımızı süsleyen lezzetli ve sağlıklı meyvelerin en başında karpuz var! Karpuzu lezzeti, susuzluğu giderme ve serinlemedeki etkisi ve daha pek çok nedenle keyifle tüketiriz.  Karpuz sağlıklı bir besindir, çünkü likopen adı verilen antioksidandan zengin meyvelerin en başında karpuz var!  Likopen kanserden koruyucu bir karotenoid. Özellikle pankreas, kalın bağırsak, meme, prostat kanserlerine karşı ciddi bir baraj oluşturan bu kırmızı mucizenin kalp damar hastalıklarından da korumada işe yaradığı biliniyor.


  Önemli bir nokta da şu: Likopen aynı zamanda cilt yaşlanmasını geciktiren bir karotenoid. Özellikle güneş ışınlarının ciltte oluşturduğu zararları neredeyse sıfırlayabiliyor. Yani karpuz aynı zamanda 'güzelleştiren bir meyve'.  Ne var ki karpuz yerken özellikle 'karpuz-peynir' ikilisinde iki noktada hassas olmak lazım.
  Birincisi şu: Karpuz, şeker içeriği yüksek, glisemik yükü güçlü bir meyve. Dozu kaçırıldığında özellikle insülin direnci olanlara kolayca kilo aldırabiliyor.

  Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'na göre; ikincisi daha da önemli. Neredeyse milli ikilimiz haline gelen karpuz-peynir keyfini abartmak damar sertliği sorunu olanlarda ciddi bir risk haline gelebiliyor.

  Nedeni şu: Karpuz ve peynir, birlikte ve fazlaca tüketildiğinde, tam yağlı peynirdeki doymuş yağ yüküne bağlı olarak kanınızda ciddi bir kötü kolesterol artışı meydana geliyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karpuz Nedir? Karpuz Ne Demek? Karpuz Neye Denir?
 3. Suyun Kulağı Var, Bunları Biliyormusunuz, Pozitif Düşüncelerin İnsan Vücudundaki Suya Etki
 4. Vucudumuzda 15 muhteşem görüntü, Bunları Biliyormusunuz?, İnsan Vucudundan Muhteşem Görünt
 5. Bunları Biliyormusunuz, Gökyüzü Neden Mavidir, Mavi Olmasının Nedenleri
 6. Dikkat Bunları Sizi Öldürür Bunları Bilin
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş