Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

En Garip 10 Hastalık 1-Morgellons: 14 bin insanda görülen bu rahatsızlığın , parazitlerden kaynaklı olduğu düşünülüyor. Kişinin derisinden siyah , mavi ya da kırmızı renkte

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  En Garip 10 Hastalık

  Sponsorlu Bağlantılar
  En Garip 10 Hastalık
  1-Morgellons: 14 bin insanda görülen bu rahatsızlığın, parazitlerden kaynaklı olduğu düşünülüyor. Kişinin derisinden siyah, mavi ya da kırmızı renkte lifler sarkıyor.

  2-Progeria: Erken yaşlanma hastalığı olarak da biliniyor. Genetik olan hastalığa yakalananlar genelde 12-13 yaşına geldiklerinde hayatlarını kaybediyorlar.

  3-Su alerjisi: Bugüne kadar sadece 30 kişide görülen hastalığa yakalananlar, damıtılmamış suda bulunan iyonlara karşı aşırı hassaslar. Hastalar ne rahatça su içebiliyor, ne de duş alabiliyorlar.

  4-Yabancı aksan sendromu: Beyindeki konuşma bölgesinin hasar görmesi sonucu kişinin normal aksanını kaybedip farklı aksanla konuşması sendromu.

  5-Ölümüne gülmek: Yeni Gine’deki bir kabilede görülen hastalıkta kişi kontrolsüzce gülmekten dolayı önce vücut hâkimiyetini ardından da hayatını yitiriyor. Kahkahanın süresi 3 aya kadar çıkabiliyor.

  6-FOP: Hastanın kasları kemiğe dönüşüyor ve kişi heykel gibi hareketsiz kalıyor.

  7-Alice sendromu: Kişi, çevreyi olduğundan farklı algılıyor. Görme, dokunma, duyma duyularını etkileyebilen hastalık yüzünden örneğin nesnelerin boyutları gerçekte olduklarından çok farklı algılanabiliyor.

  8-Porfiria: Mor renkte idrar ve dışkıyla kendini belli ediyor. Deride güneşe karşı aşırı hassasiyete, kaşınmaya, alın bölgesinde aşırı tüylenmeye yol açıyor.

  9-Pica: Tebeşir, boya gibi maddelerin yenmesi alışkanlığı.

  10-Moebius sendromu: Kalıtsal olan bu bozukluk yüz felcine yol açar. Kişi mimik yapamaz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyanın en garip canlıları nelerdir, resimleri- Dünyanın en garip canlıları hangileridir
 3. Edebiyatta Garip Akımı, Garip Akımı Şairleri
 4. Çapkınlık bir hastalık mı?
 5. Hayal Garip - Hayal Garip Resimleri
 6. Beşinci Hastalık
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş