Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ilk kadın polis kimdir , ilk bayan polis kimdir Üniforma giyen ve bir erkek meslektaşının tüm yetkilerini taşıyan ilk kadın polis , Bayan Alice Stebbin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ilk kadın polis kimdir, ilk bayan polis kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ilk kadın polis kimdir, ilk bayan polis kimdir

  Üniforma giyen ve bir erkek meslektaşının tüm yetkilerini taşıyan ilk kadın polis, Bayan Alice Stebbin WeUs’tir, 12 Eylül 191D günü Los Angeles Eminyet Müdürlüğü’nde göreve başladı. İlk gün, kendisine bir polis rozeti, bir ilkyardım kitabı ve yönetmelik verildi. O gün-lerde, polislere, görevlerine giderkenya da bir iz peşindeyken, taksilere ücretsiz olarak bin-melerini sağlamak üzere özel bir rozet verili-yordu. Bayan Wells, ne zaman bir taksiye binse, aracın şoförü tarafından kocasımn ro-zetini haksız yere kullanmakla suçlanıyordu. Bu dvı.«ndan çok rahatsız olunca, durumu âmirlerine açtı ve kendisine “kadın polis” olduğunu gösterir özel bir rozet verilmesini is-tedi. Bunun üzerine Bayan Wells için, üzerin-de “Kadın polis rozeti no. 1″ yazılı bir rozet yaptırıldı.
  1850′Ii yıllardan beri özellikle haftalık mi-zah dergilerinde bir kadının da polis olabile-ceği varsayılarak çizilmiş çeşitli karikatürler ve bu yolda uydurulmuş fıkralar yayınlanıyor-du. Bütün bunlarla koşullandırılmış olan Los Angeles halkı, bir kadının gerçekten polis ol-duğuna, üstelik tutuklama yetkisine de sahip bulunduğuna bir türlü inanamıyordu. Ancak, bir süre sonra Bayan Wells, modelim kendi çizdiği polis üniformasını giymeye başlayın-ca, kimse sesini çıkaramadı.
  Bayan Wells’in en önemli görevleri arasın-da, dans salonlan.kayak salonları ve resim ser-gileri gibi toplu yerlerde denetim yapmaktı. Aynca, kayıp kişileri araştırmak, herhangi bir iş için karakola gelen kadınlara yardımcı ol-mak da onun görevleri içine giriyordu. Çok geçmeden Los Angeles Emniyet Müdürlüğü bir yönerge çıkardı. Buna göre, hiçbir genç kız, erkek bir polis memuru tarafından sor-guya çekilemeyecekti. Bu görev, yalmzca ka-dınca sıcaklıkları ve yakınlıkları ile genç kardeşlerinin güvenlerini kazanabilecek olan kadın polislerce yerine getirilecekti.
  Bu yasanın çıkmasına olan katkısı bir ya-na, Bayan Wells, kadın polislere olan gerek-sinimin kabul edilmesi için gerçekten çok yararlı oldu. Onun bu çabalan sonucu, 1916 yılında, ABD’deki kadın polislerin sayısı 17′yi buldu.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Polis olmanın şartları nelerdir? bayan polis olma sartlari, polislik sartlari, sivil polis
 3. Türkiyenin ilk polis kadını kimdir, Türkiyenin ilk polis bayanı kimdir
 4. Polis Haftası ile ilgili Sözler - Polis Haftası Sloganları - Polis Haftası Özlü Sözler - P
 5. Polis Haftası ile ilgili Şiirler - Polis Teşkilatının Kuruluş Günü Hakkında Şiir - Polis H
 6. Polis Şiirleri - Polis ile ilgili Şiir - Polis Hakkında Şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş