Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

müze nedir içinde neler bulunur ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Müze Ve Tarihi Mekanlara Yaptığımız Gezilerde Neler Öğrenebiliriz Müze Nedir Müzede Neler Bulunur Müze
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 36      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Müze Nedir İçinde Neler Bulunur

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Müze Nedir İçinde Neler Bulunur

  Müze Nedir

  Kültürel ya da tarihsel değeri olan nesnelerin toplanarak sergilendiği yerlere müze adı verilir. Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Yüzyıllar boyunca toprak altında saklı kalmış tarihî eserlerin gün ışığına çıkarılarak sergilenmesi, toplumu oluşturan bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlar.

  Ayrıca müzeler, toplumu aydınlatmak amacıyla insan soyunun gelişimi, doğa olaylarının oluşumu ve teknolojinin geçirdiği değişim gibi konularda araştırmalar yapan bilimsel merkezlerdir.

  Müzelerde Ne Sergilenir?

  Arkeoloji Müzesi Nedir : Arkeologların yaptıkları kazılar sonucunda bulunan eserlerin sergilenmiş olduğu müzeye verilen isimdir.

  Etnografya Müzesi Nedir: Eski uygarlıklara ait olan elbise, giysi, kıyafet, gelenek, görenek ve hayatla alakalı eserlerin bulunduğu ve sergilendiği müzelerdir.

  Tarih Müzesi Nedir : Ülkenin, toplumun yada kişinin tarihsel gelişimi bakımından düzenli bir şekilde inceleyen ve açıklayan müzelerdir. Tarih müzesinde görsel ve yazılı belgeler toplanır ve ziyaretçiler ile araştırmacıların önüne sunar.

  Güzel Sanatlar Müzesi Nedir : Müzik, heykel ve resim gibi güzel sanatlara ailt olan dalların ve eserlerin sergilendiği müzelere verilen isimdir.

  Açık Hava Müzesi nedir: Tiyatro ve arena gibi kapalı yerlerde sergilenecek olan yapıtların sergilenmiş olduğu yerlerdir.

  Bilim Müzesi Nedir: Bilim ve teknolojilerin tarihinin sergilenmiş olduğu müzelerdir.

  Askeri Müze Nedir: Değişik tarihlere ait olan askeri silahların ve malzemelerin sergilenmiş olduğu müzelerdir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş