Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

idrardan kan gelmesi ne demektir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İdrardan Kan Gelmesinin Nedenleri Ve Tedavisi İdrardan Kan Gelmesinin Sebepleri Nelerdir İdrardan Kan Gelmesi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İdrardan Kan Gelmesi Ne Demektir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İdrardan Kan Gelmesi Ne Demektir

  İdrardan kan gelmesi ciddi bir sağlık sorunu kaynaklı olabilir bu sebeple de dikkat edilmesi ve doktora başvurulması gereken bir durumdur.

  İdrardan kan gelmesinin belirtileri nelerdir?
  Sık sık idrara çıkma, aniden idrara çıkma hissi, geceleri tuvalete kalkma, karın bölgesinin alt kısmında ağrı şikayeti, idrarda kanın miktarına göre pembeden koyu kırmızıya doğru görülen farklı idrar rengi gibi belirtiler idrarda kan olmasına işarettir.

  İdrardan kan gelmesinin nedenleri nelerdir?
  Böbrek taşları, idrar yollarında tümör oluşumu, böbrek havuzu papillomu, idrar kesesi iltihabı, prostat, yırtılmalar, darlık, böbrek taşı, sistit, sık sık taş düşürmek, üretra taşları, üretra iltihabı, üretrit, glomerülonefrit, tehlikesiz hematüri, hemolitik anemi, mesane kanseri idrarda kan görülmesine neden olan etmenler arasında yer alır.

  İdrardan kan gelmesi nasıl teşhis edilir?
  Hastaya 3 farklı kaba idrarını yapar ve bu kaplar içinde bulunan idrarın renk değişimleri incelenir. Bu yöntemle problemin hangi bölgede olduğunu ve seviyesini belirlemek de mümkündür. Bu tetkik ile hastalık ile ilgili birçok bilgi alınabilir. İdrar içindeki kan miktarı göz ile gözlemlenebilir olduğundan, idrarda kan görülmesine neden olan faktörün hangi bölgede meydana gelen problemler sonucu ortaya çıktığı hakkında da bilgi edinilir.

  İdrardan kan gelmesi nasıl tedavi edilir?
  İdrardan kan gelmesi dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Az ya da bir kereliğe mahsus olsa dahi doktora başvurulmalı ve tetkik yapılmalıdır. İdrardan kan gelmesi ciddi hastalıkların neden olabileceği durumlardan kaynaklanabiliyor endişesi ile aksi kanıtlanana kadar ciddi bir sağlık durumudur. İdrardan kan geldiği görülmesi halinde direk doktora başvurulmalı ve tedavi ettirilmelidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş