Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ebru sanatının yapım aşamaları nedir maddeler halinde lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ebru Sanatının Yapılış Aşamaları Sabun Yapmak İsteyenlere Özel Sabun Nasıl Yapılır, Sabun
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 159      

 1. zeynep
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ebru Sanatının Yapım Aşamaları Nedir Maddeler Halinde

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ebru Sanatının Yapım Aşamaları Nedir Maddeler Halinde

  EBRU SANATININ YAPILIŞI

  Tabiattaki renkli kaya ve topraklar ile bazı bitkilerden elde edilen boyalar mermer bir plaka üzerinde yine mermer bir el-taşı ile ezilir. Bu işlem ile boyaların su üzerinde yüzebilecek kadar inceltilmesi sağlanır. Ezilen boyalar konsantre kavanozuna alınır.  Boyaların serpilmesinde kullanılacak olan fırçalar gül dalı ve at kılından elde hazırlanır. Fırçalar kullanıldıkları yere göre farklı büyüklükte olur.  Üzerine boyaları serpip ebru yapacağımız su, içine kitre zamkı (astragalus) yada deniz kadayıfı (carregeanen) gibi farklı malzemeler karıştırarak hazırlanır.  Üzerine boyaları serpip ebru yapacağımız su, içine kitre zamkı (astragalus) yada deniz kadayıfı (carregeanen) gibi farklı malzemeler karıştırarak hazırlanır.  Artık boyalarımızı hayal dünyamızın elverdiği ölçülere göre serpmeye ve ebrular yapmaya başlayabiliriz.  Farklı inceliklerde iğneler yardımıyla çiçekler ve diğer desenler oluşturulur.Aşağıda lâle ebrusunun yapım aşamaları gösterilmiştir.

  Teknede motifler yapıldıktan sonra emici özellikteki kâğıtlar suyun üzerine yatırılır. Emicilik özelliğine bağlı olarak bir miktar bekletildikten sonra kâğıt kaldırılıp kurumaya bırakılır.

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. daamin

  İnşallah güzel birşeydir


 5. Misafir Üye

  Çok güzel bence hem ben tablete şimdiden yüklerin


 6. Misafir Üye

  Çok güzeldi.Teşekkür ederim.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş