Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kelebekler nasıl ürer Kelebek nasıl ürer Kelebekler , çoğumuzun da bildiği gibi kanatlı hayvanlardır.Ancak kelebeklerin bazı türlerinde kanat bulunmamaktadır.Kelebeklerin , fillerin burnuna benzeyen , hortumlu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kelebekler nasıl ürerler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kelebekler nasıl ürer
  Kelebek nasıl ürer

  Kelebekler,çoğumuzun da bildiği gibi kanatlı hayvanlardır.Ancak kelebeklerin bazı türlerinde kanat bulunmamaktadır.Kelebeklerin,fillerin burnuna benzeyen,hortumlu ağızları vardır.Bunları kullanarak,çiçek özlerini emerler.Çiçek özleriyle beslenirler.Yumurtayla çoğalırlar.Yumurtaları yarım küreye benzer.Kelebeklerin koku duyuları ayaklarının altındadır.Ayaklarıyla koku alırlar.

  Kelebeklerde çoğalma yumurta ile olur. Kelebek yumurtaları yarım küre, küre, silindir ve iğ şeklindedir. Dişileri yumurtalarını tek tek veya gruplar halinde ağaç kabukları veya yapraklar üzerine yapıştırarak bırakırlar. Bazıları da üst üste yapıştırarak kuleler meydana getirir. Bazıları yumurtaların üzerini vücutlarından kopardıkları kıllarla bir kürk gibi kapatırlar. Kışı geçirmek zorunda kalan yumurtalar “Korion” denen sert bir kabukla örtülüdür. Yumurtadan çıkan larvalara “tırtıl” adı verilir. Kışı genellikle tamamen gelişmiş olarak yumurta kabuğu içinde geçirir. İlkbaharda her yer yeşermeye başlayınca kabuğunu yırtarak besin aramaya çıkar. Dişi kelebekler yumurtlarken özellikle tırtılların beslendiği bitki türlerinin üzerine veya yakınına yumurtalarını bırakırlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kuşlar nasıl ürerler
 3. Çekirgeler nasıl ürerler
 4. Kurbağalar nasıl ürerler
 5. Kelebek Avatarları - hareketli kelebekler - butterfly avatars - renkli kelebekler
 6. Doğanın Kelebekleri, Doğal Halleriyle Kelebekler, Butterflies, Butterflies of the Natural
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş