Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Canlıların Farklı Yaşam Alanları Canlilarin Yaşam Alanlari Canlıların yaşam alanına eko sistem denir. Eko sistem ise: Karşılıklı olarak madde alışverişi yapacak biçimde birbirlerine etki yapan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 14      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Canlıların Farklı Yaşam Alanları, Canlı türlerinin yaşama alanları hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Canlıların Farklı Yaşam Alanları
  Canlilarin Yaşam Alanlari


  Canlıların yaşam alanına ekosistem denir. Ekosistem ise: Karşılıklı olarak madde alışverişi yapacak biçimde birbirlerine etki yapan organizmalarla (biyotik), bitki ve hayvanların birbirine eklemlendiği ve ayrıca kaya, toprak gibi fiziksel çevre faktörlerinin (abiyotik) birarada bulunduğu herhangi bir doğa parçası bir ekosistemdir.

  Ekosistem yaklaşımı, bireysel organizmalar ya da topluluklardan çok tüm alanın işlevlerinin nasıl olduğuyla ilgilenir. Bir alandaki organizmalar ve cansız çevreleriyle olan ilişkilerine bakar. Bir ekosistem, temel olarak abiyotik maddeler, üreticiler, tüketiciler ve ayrıştırıcılardan oluşur. Ekosistemlerde yaşam, enerji akışı ve besin döngüleriyle sürer. Açık bir sistem olan ekosistemde, enerji ve besin giriş-çıkışı süreklidir. Sistem kuramı, ekolojik bakış açısının sosyolojik boyutunu ele almaktadır.2 Ayrıca sibernetik disiplini, canlılarda kontrol ve iletişim boyutuyla kaynağını yine ekosistemde bulmaktadır.

  Bir ekosistemin dört temel bileşeni vardır. Üreticiler ototroflar, tüketiciler (hetotroflar), ayrıştırıcılar (saprofitler) ve doğal çevre. İlk üç bileşen, dördüncü bileşenin oluşturduğu cansız doğa içinde varlıklarını sürdüren canlı yaşamı kapsar. Cansız doğal çevre ile bu çevre içinde yaşamlarını sürdüren canlılar arasındaki ilişkileri ve etkileşimleri inceleyen bilim dalına ekoloji adı verilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mikroskobik Canlıların Yaşam Alanları Nerelerdir
 3. Tuzun Kullanım Alanları nelerdir, Tuzun Kullanım Alanları hakkında bilgi
 4. Türkiye'nin Önemli Doğal Yaşam Alanları Nelerdir, Türkiye'nin Önemli Doğal Yaşam Alanları
 5. Türkiye'nin Önemli Doğal Yaşam Alanları, Türkiye'nin Önemli Doğal Yaşam Alanları haritası
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş