Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sonbaharda Yapraklarını Döken Ağaçlar nelerdir , Sonbaharda Yaprak Döken Ağaçlar Sonbaharda Yapraklarını Döken Ağaçlar Ağaçlar sandığımızın aksine , yalnız ca sonbaharda yaprak dökmüyorlar. Örneğin çam

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sonbaharda Yapraklarını Döken Ağaçlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sonbaharda Yapraklarını Döken Ağaçlar nelerdir,
  Sonbaharda Yaprak Döken Ağaçlar

  Sonbaharda Yapraklarını Döken Ağaçlar
  Ağaçlar sandığımızın aksine, yalnızca sonbaharda yaprak dökmüyorlar. Örneğin çam, selvi, göknar gibi ağaçlar, her dönem yaprak dökmelerine karşın bizler onlara yaprak dökmeyen bitkiler adını veriyoruz. Bunun nedeniyse bu tip ağaçların hiçbir mevsimde tamamen çıplak kalmaması. Bitkiler, sonbahar dışındaki mevsimlerde iklimdeki ani değişiklikler, çeşitli hastalıklar ve böcekler nedeniyle de yapraklarını dökebiliyorlar.
  Yaprak döken ağaçlardan çınar, meşe, dişbudak, kavak, huş, kayın, akçaağaç, kışa yapraklarını dökerek hazırlanıyorlar. Çam, selvi, göknar, ladin gibi herdem yeşil olarak bilinen yaprak dökmeyen ağaçlarsa kış aylarında yapraklarını dökmüyorlar. Çünkü bu ağaçların yaprakları, soğuktan korunmak için özel bir yapıya sahipler. Bu bitkilerin yaprakları, ya çamlarda olduğu gibi iğne şeklinde ya da defne, sandal ağacı, kermes meşesinde olduğu gibi üzerileri kalın bir mumsu tabakayla örtülü. Çok soğuk havalarda bu bitkilerin yapraklarının da kıvrılarak yüzey alanını küçülttüğünü görebilirsiniz. Kışın yaprağını dökmeyen bu herdem yeşil bitkiler, yeterli miktarda su bulduklarında kış aylarında da fotosentez yapmaya devam ediyorlar. Ancak kışın gerçekleşen besin üretimi, yaz aylarına göre çok yavaş bir şekilde gerçekleşiyor.
  Sonbaharda yapraklar dökülmeden önce ağaçlarda çok sayıda değişiklik meydana geliyor. Bitkibilimcilerin “absisyon” adını verdikleri yaprak dökümünden önce, her yaprak sapının dalla birleştiği yerde, ayrılma tabakası adı verilen bir tabaka oluşuyor. Bu tabaka ileride yaprağın daldan kolayca ayrılmasını sağlıyor. Bu katmanın ortasından bir iletim demeti geçiyor. Bu iletim demeti, bahar ve yaz aylarında topraktan alınan su ve suda çözünmüş elementlerin yaprağa, yaprakta üretilen besinlerin de bitkiye iletilmesini sağlıyor.
  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sonbaharda Neler Ekilir
 3. Sonbaharda Yapraklarını Dökmeyen Ağaçlar
 4. Ağaç gifleri, Işıltılı Ağaçlar, Hareketli Ağaçlar, Harika Ağaç Gifleri, Ağaç, Tree Gifs, A
 5. Sonbaharda Türkiyede Gezilecek Yerler, Sonbaharda Türkiyenin Gezilecek Yerleri
 6. En İlginç Ağaçlar! Acayip şekilli, tuhaf ağaçlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş