Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Robotları İnsandan Ayırmak Zor Japonya'nın Osaka Üniversitesinde geliştirilen ve bugün tanıtılan android robot , gerçek insanla mimiklerine kadarki benzerliğiyle dikkat çekiyor Daha önce insan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bu Robotları İnsandan Ayırmak Zor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu Robotları İnsandan Ayırmak Zor


  Japonya'nın Osaka Üniversitesinde geliştirilen ve bugün tanıtılan android robot, gerçek insanla mimiklerine kadarki benzerliğiyle dikkat çekiyor


  Daha önce insan görünümlü birçok robot üreten ve bir robot ailesi kurmayı hayal eden Profesör Hiroşi İşiguro tarafından geliştirilen bu yapay kadının hareketlerinin, daha önceki robotlara oranla çok daha doğal olduğu görüldü.


  Profesör İşiguro, tanıtım sırasında yaptığı açıklamada, ekibinin insan duygularını ifade edebilen robotlar yapmak istediğini söyledi.
  Uzun siyah saçlı ve siyah etekli robot tanıtım sırasında, model olarak kullanılan 20'li yaşlardaki genç bir kadının gülümseme, öfkelenme gibi tüm hareketlerini hemen ve gerçeğinden farksız taklit etti.
  Gerçek insanın yüz ifadelerinin bir kamerayla filme alındıktan sonra elektrik sinyalleriyle robota gönderen bir teknoloji kullanıldı. Gerçek kadınla androidi ayırmanın gerçekten güç olduğu tanıtımda, model kadın gazetecilere, "Bir ikiz kızkardeşim olduğu hissine kapıldım" dedi.
  Roboton dişlerini göstererek gülmesinin gerçek bir insan görünümü kazandırdığını söyleyen Prof İşiguro, daha önce geliştirilen bu tip robotların çok sayıda ekleminin olmasından ötürü daha karmaşık ve masraflı olduğunu kaydetti.
  Japon bilim adamı, geliştirdikleri yeni teknoloji sayesinde insan görünümlü robotları üretmenin daha kolaylaştığını belirterek, böylece bu robotlardan daha fazla alanda faydalanmanın mümkün olacağını düşündüklerini söyledi.
  Yüzü sentetik deriden yapılan ve bir hastanede deneme amacıyla hastalara eşlik etmesi düşünülen "Geminoid-TMF" adlı robot 160 bin TL'ye satılacak.
  Robota ayrıca bir bilim müzesinde de deneme amaçlı bir görev verilmesi bekleniyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ayetlerde İnsandan İstenen Davranış Nedir
 3. Dilimizi yabancı kelimelerden ayırmak için yapılabilecek çalışmalar nelerdir?
 4. Asal Çarpanlara Ayırmak, Asal Çarpanlara Ayırmak nasıl olur
 5. Bir Defada İnsandan Ne Kadar Kan Alınabilir
 6. Rüyada Ayırmak Ne Demek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş