Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Göbek Deliğiniz Nerede Siyahilerin koşuda , beyazlarınsa havuzda daha başarılı olmasının nedeni göbek deliğinin irtifası olabilir! Güncelleme: 12:45 TSİ 13 Temmuz. 2018 Salı Siyahilerin koşuda

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Göbek Deliğiniz Nerede

  Sponsorlu Bağlantılar
  Göbek Deliğiniz Nerede
  Siyahilerin koşuda, beyazlarınsa havuzda daha başarılı olmasının nedeni göbek deliğinin irtifası olabilir!

  Güncelleme: 12:45 TSİ 13 Temmuz. 2018 Salı

  Siyahilerin koşuda, beyazların yüzmede başarılı olmasının sırrı, insanın ağırlık merkezi olan göbek deliğinde yatıyor olabilir.

  ABD'nin Duke Üniversitesinden Adrian Bejan ve ekibinin yaptığı araştırma, göbek deliğinin ya da ağırlık merkezinin yerinin siyahi ve beyaz iki kişinin yüzme ve koşmadaki başarısını etkileyebileceğini gösterdi.

  "International Journal of Design and Nature and Ecodynamics" dergisinde yayımlanan araştırmada Bejan, Batı Afrika kökenli atletlerin ağırlık merkezinin Avrupalı atletlerden belirgin şekilde daha yukarıda olduğunu, bunun da hızlı koşmada avantaj sağladığını belirtti.

  Batı Afrika kökenli atletlerin Avrupalı atletlerden daha uzun bacaklara sahip olduğunu belirten Bejan, bunun siyahi atletlerin göbek deliğinin beyazlarınkinden ortalama 3 cm yukarda olmasına bağlı olduğunu vurguladı.

  Daha uzun gövdeye sahip beyazların ise havuzda daha avantajlı olduğunu belirten Bejan, göbek deliği daha aşağıda olan beyazların bu şekilde yüzmede başarı elde ettiklerini söyledi.

  Bejan, Avrupalıların gövdesinin Batı Afrikalılardan ortalama 3 cm uzun olduğuna dikkati çekerek, bu durumun Avrupalılara havuzda yüzde 1,5'lik hız avantajı sağladığını; Asyalıların Avrupalılar kadar uzun gövdeye sahip olduğunu, ancak daha kısa oldukları için hız avantajı elde edemediklerini de ifade etti.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Göbek Kordonu
 3. Vitaminler Nerede Üretilir Nerede Emilir Nerede Depolanır
 4. Yenidoğan Göbek Bakımı
 5. Göbek Eritme Hareketleri Resimli, Göbek ve Karın Eritme Hareketleri
 6. Rüyada Göbek Görmek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş