Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Örgüden kız bebekler için bolero ve şapka örneği Yapılışı: Ön:76 ilmek başlanır. Bir sıra 1 ters , bir düz örülür. 2 sıra düz örülür. Bağcık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Örgüden kız bebekler için bolero ve şapka örneği

  Sponsorlu Bağlantılar

  Örgüden kız bebekler için bolero ve şapka örneği


  Yapılışı:Ön:76 ilmek başlanır. Bir sıra 1 ters, bir düz örülür. 2 sıra düz örülür. Bağcık geçirmek için ajur modeli yapılır. Düz devam ederek 4cm örülür. 4+1+1 şeklinde kol oyuntusu yapılır. Aynı zamanda diğer taraftan 25 ilmek bir seferde kapatılarak yakaya başlanır. Yaka için her sırada bir ilmek eksiltilir. Boy 15cm olunca kalan ilmekler bir seferde kapatılır. Yakaya tığ ile kenar danteli örülür.
  KOL : 60 ilmek ile başlanır. Bir sıra 1 ters,1 düz lastik örülür. Düz devam edilerek 2cm örülür. Her iki yandan 3 ilmek kapatılır. Sadece ön yüzde olmak üzere her iki yandan bir ilmek eksiltilir. Toplam boy 9cm olunca kalan ilmekler kapatılır.
  ARKA : 70 ilmek ile başlanır. 1 sıra 1 ters, bir düz örülür. 2 sıra düz örülür. Bağcık geçirmek için ajur modeli yapılır. Düz devam ederek 4cm örülür. 4+1+1 şeklinde kol oyuntusu yapılır. 15cm bütün ilmekler kapatılır.
  Etek kısmına tığ ile zincir çekerek örülen bağcık geçirilir. Renkli ipliklerden çiçekler yapılarak dikilir.
  ŞAPKA : 90 ilmek ile başlanır.1 sıra lastik örülür.2 sıra düz örülür. Bağcık için ajurlar yapılır. Düz örgü ile 10cm örülür. 10 ilmekte bir ilmek eksiltilir. 3 sıra sonra 8 ilmekte bir ilmek eksiltilir. 18 ilmek örüp her iki taraftan 3 ilmek artırılır(kulaklar için). İki sıra daha örüp aynı yerden 2 ilmek artırılır. Boy 15cm olunca 10 ilmek kapatılır,22 ilmek örülür,20 ilmek kapatılır, 22 ilmek örülür,10 ilmek kapatılır. Kalan ilmekler ön yüzde yanlardan bir ilmek aralardan bir ilmek eksilterek örülür. Kalan 10 ilmek, boy 18cm olunca kapatılır. Bağcık geçirilir ve renkli iplerden çiçekler yapılarak dikilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Örgüden çocuklar için çok şık şapka ve patik modeli
 3. Örgüden çocuklar için beyaz atkı ve şapka modeli
 4. Örgüden bebekler için çok şık takımlar
 5. Kız Bebekler İçin Örgü Patik ve Şapka Örneği
 6. bebekler için şapka patik atkı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş